WORK HOURS | ساعات العمل | Çalışma Saatleri : 08:00 - 21:00 UTC+3

VASER LIPOSUCTION (YAĞ ALMA)

VASER liposuction nasıl çalışır?

Liposuction, cildinizin altındaki yağ birikintilerini ortadan kaldıran kozmetik bir prosedürdür. VASER liposuction, yağ hücrelerini parçalayan ve onları derin dokularınızdan gevşeten, böylece yağın tedavi sırasında daha etkili bir şekilde alınabilmesi için bir tür liposuction anlamına gelir.

VASER, rezonansta ses enerjisinin titreşim amplifikasyonunun kısaltmasıdır. Bu ultrason teknolojisi, yağ hücreleri arasındaki bağları bozmak için güçlü dalgalar kullanır.

VASER liposuction daha kontrollü ve nazik bir kozmetik prosedür olarak kabul edilir ve bunu doğru yapmak için yetenekli ve deneyimli bir sağlayıcı gerektirir.

 • Sigara içmeyen veya kanama öyküsü olan sağlıklı bir insansanız, liposuction adayı olabilirsiniz.
 • Liposuction bir kilo verme aracı olarak kabul edilmez. VASER liposuction veya herhangi bir liposuction türü ile en iyi sonuçları alan kişiler, ideal kilolarının 15 pound’unun içindedir. Bu prosedür, yağ birikintilerini tedavi etmeye ve altındaki kas tonusunu ortaya çıkarmaya çalışan kişiler içindir.
 • Tüm liposuction türleri aynı temel prensipte çalışır. Yağ birikintileri parçalanır ve daha sonra cildinizin altındaki yağı emmek için anestezi, tuzlu su solüsyonu ve kanüller kullanılarak vücudunuzdan çıkarılır.
 • Su basıncı ve lazerler, yağ birikintilerini emme prosedüründen önce parçalamanın iki yoludur. Darbeli ultrason dalgaları başka bir yoldur. VASER liposuction, ultrasonik liposuction türlerinden biridir.
 • Tüm bu enerji kaynakları, daha kolay çıkarılması için yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olan ve tedavi edilen bölgedeki cildi minimum düzeyde sıkılaştıran ısı üretir.

VASER liposuction, sağlayıcınızın yağ alma yönteminde hem nazik hem de son derece hassas olmasını sağlaması bakımından benzersizdir. Alttaki sağlıklı dokuya zarar vermeden yağ dokusu ile alttaki kaslar arasındaki bağlantıyı bozar. Bu, VASER liposuction’a vücut şekillendirme konusunda iyi bir itibar kazandırır.

Araştırmalar, liposuction’ın metabolizmanızın yağdan kurtulmak için çalışma şeklini de değiştirdiğini gösteriyor. Araştırmacıların hala bu konuda anlamaya çalıştığı çok şey var.

VASER Liposuction Prosedürü

VASER liposuction sırasında muhtemelen genel anestezi veya bilinçli sedasyon adı verilen bir anestezi şekline tabi tutulacaksınız. Hedeflenen bölgeye bir anestezik ile karıştırılmış tuzlu su çözeltisi veya şişen sıvı enjekte edilecektir. Daha sonra, yağ dokusunu parçalamak için küçük bir insizyon yoluyla deriye ultrason probları yerleştirilecektir.

Yağ dokusu yavaşça parçalanmaya başlayacak ve yağ dokusunu ve sıvının çoğunu aynı porttan vakumlamak için bir kanül kullanılacaktır.

İşlem sonrası ağrıyı gidermek için sıvının bir kısmı vücudunuzda kalacaktır. Vücudunuz sonraki günlerde onu emecektir.

Tedavi için hedeflenen alanlar

VASER liposuction aşağıdaki alanlardan herhangi birini hedefleyebilir:

-Göğüs
-Çene ve boyun
-Üst sırt
-Bel ve karın
-Kalçalar ve uyluklar
-Kalçalar

VASER Liposuction Sonrası Neler Beklenir?

VASER liposuction sonrası vücudunuz hedeflenen bölgelerde biraz morluk ve şişmiş görünebilir. Muhtemelen sonuçları hemen göremeyeceksiniz çünkü vücudunuzun iyileşmesi için zamana ihtiyacı var.

 • Önümüzdeki 24 ila 48 saat içinde sızan sıvı olacağından, etkilenen bölgeyi giydirmeniz için size sterilize edilmiş pamuklu pedler verilecektir. Anesteziyi vücudunuzdan atmak için fazladan sıvı içmeniz gerekebilir. Ayrıca şişmeyi azaltmak için birkaç hafta boyunca bir kompresyon giysisi giymeniz gerekecektir.
 • Yaklaşık 3 ila 6 ay sonra, vücudunuz değiştirilmiş formuna yerleştikçe sonuçları daha net görmeye başlayacaksınız. Bazı insanlar için sonuçları görmek birkaç ay daha sürebilir.
 • VASER liposuction sonuçları kalıcı olabilir. Ancak vücudunuzun iyileşmeden sonra nasıl göründüğü kısmen size kalmış. Liposuction yaptırdıktan sonra, vücudunuzun alınan yağ birikintilerini geri kazanmaması için diyetinizi ve egzersiz rutininizi sürdürmeniz gerekir.

Ayrıca, yaşlanmanın tüm görünür belirtilerini ortadan kaldırmanın bir yolu olmadığını unutmayın. Kilo dalgalanmaları, iltihaplanma ve basit yerçekimi, sonuçlarınızın zaman içinde görünüşünü değiştirebilir.

Ne yapmalıyım?

Estetik Sorununuzu Bizimle Çözelim. “Royal Life Clinic” olarak Uzman Doktorlarımız ve en iyi sonuçları veren Ekibimiz ile birlikte Sağ Yan Menü veya Alt menüden istediğiniz yöntemi seçiyoruz. Ardından Bir Randevu Alıp Sizi burada bekliyoruz.

15 Yıllık Tecrübemiz ve Ekibimizle Sizin İçin En Uygun Fiyatı ve En Mükemmel Sonucu Sağlıyoruz! Bizim İçin Önemli Olan Sizin Mutluluğunuzdur.

Ayrıca Havalimanına yakın olduğumuz için Havalimanından Transfer+Konaklama+Hizmetimizi Aynı Anda veya Dilediğiniz Zamanda Sizlere Sunmaktayız. Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurup Bize Göndermeniz. Sizinle iletişime geçmek için sabırsızlanıyoruz!

Dilerseniz Hizmetlerimiz hakkında soru sormak için sol üst köşedeki sosyal medya kanalımızdan direkt olarak bize soru sorabilirsiniz.
Şimdi; Siz Bir Randevu Al

Ayrıca, “VASER LIPOSUCTION (YAĞ ALMA)” hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.

  Royal Life Clinic

  Royal Life Clinic © 2023.​ 2023 WITPUBLICIS.Tüm Hakkı Saklıdır. Kullanım Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası