WORK HOURS | ساعات العمل | Çalışma Saatleri : 08:00 - 21:00 UTC+3

SÜLÜK TERAPİSİ

Genel Bakış

Antik Mısır zamanından beri sülükler tıpta sinir sistemi anormalliklerini, diş problemlerini, cilt hastalıklarını ve enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılmıştır.

Günümüzde çoğunlukla plastik cerrahi ve diğer mikrocerrahilerde kullanılmaktadırlar. Bunun nedeni, sülüklerin kan pıhtılarını önlemek için çalışan peptitler ve proteinler salgılamasıdır. Bu salgılara antikoagülanlar da denir. Bu, iyileşmelerine yardımcı olmak için kanın yaralara akmasını sağlar.

Şu anda, sülük tedavisi, komplikasyonları önlemenin basit ve ucuz yolları nedeniyle bir canlanma görüyor.

Sülük tedavisi nasıl çalışır?

Tıbbi sülükler, küçük diş sıralarına sahip üç çeneye sahiptir. Bir kişinin cildini dişleriyle delerler ve tükürüklerinden antikoagülanları sokarlar. Daha sonra sülüklerin tedavi gören kişiden bir seferde 20 ila 45 dakika kan almasına izin verilir. Bu, sülük başına 15 mililitreye kadar nispeten küçük bir kan miktarına eşittir. Tıbbi sülükler çoğunlukla Macaristan veya İsveç’ten gelir.

Sülük tedavisinin kullanılabileceği birkaç durum vardır. Yararlanabilecek kişiler arasında diyabetin yan etkileri nedeniyle uzuv amputasyonu riski taşıyanlar, kalp hastalığı teşhisi konanlar ve yumuşak dokularının bir kısmını kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldıkları kozmetik cerrahi geçirenler bulunur. Terapi ayrıca kan pıhtılarını ve varisli damarları tedavi etmek için önerilmiştir.

Anemi, kan pıhtılaşma koşulları veya tehlikeli arterleri olan kişiler sülük tedavisi için aday değildir. 18 yaşın altındaki çocuklar ve hamile olan kadınlara da genellikle bundan kaçınmaları tavsiye edilir.

Sülük tedavisi için tıbbi uygulamalar

Seans sırasında canlı sülükler kendilerini hedef bölgeye bağlar ve kan alır. Kanı incelten ve pıhtılaşmayı önleyen proteinleri ve peptitleri serbest bırakırlar. Bu dolaşımı iyileştirir ve doku ölümünü önler. Sülükler, genellikle iz bırakmadan iyileşen küçük, Y şeklinde yaralar bırakır.

Sülükler kan dolaşımını artırmada ve kan pıhtılarını parçalamada etkilidir. Dolaşım bozukluklarını ve kardiyovasküler hastalıkları tedavi etmek için kullanılabilecekleri şaşırtıcı olmamalıdır.

Sülük tükürüğünden elde edilen kimyasallar, aşağıdakileri tedavi edebilen farmasötik ilaçlar haline getirilmiştir:

-Hipertansiyon
-Varisli damarlar
-Hemoroid
-Cilt problemleri
-Artrit

Klinik araştırmalar, sülük tedavisinin yaygın eklem hastalığı osteoartriti için uygun bir tedavi olduğunu öne sürüyor. Sülük tükürüğündeki iltihap önleyici ve anestezik özellikler, etkilenen eklem bölgesinde ağrı ve hassasiyeti azaltır.

Kalp Hastalığı

Kalp hastalığı olan kişiler, iltihabı ve kan akışını iyileştirme potansiyeli nedeniyle sülük tedavisini kullanır. Son birkaç yılda sülük tedavisi, damar hastalığı ve rahatsızlığı olan kişiler için kabul edilebilir bir alternatif tedavi haline geldi.

Yengeç Burcu

Sülük tedavisinin kullanıldığı kanser tedavileri, sülük tükürüğünde bulunan trombosit inhibitörleri ve özel enzimler nedeniyle araştırılmaktadır. Bazı kan kanserlerine sahip kişilere sülük tedavisi tavsiye edilmezken, akciğer kanserinin etkilerini yavaşlattığı gösterilmiştir. Hayvanlar üzerinde yapılan testler ayrıca farelere doğrudan sülük tükürüğü enjekte etmenin kanser hücrelerinin kolonizasyonunu önlemeye yardımcı olduğunu göstermektedir.

Sülükler şeker hastalığına yardımcı olabilir mi?

Diyabetin ilerlemesi birçok soruna neden olabilir. Bu sorunlar, kanın ayak parmaklarına, parmaklara, ellere ve ayaklara ulaşmasını sınırlayan veya engelleyen damar hastalıklarına yol açabilir. Kan akışı ciddi şekilde kısıtlandığında, etkilenen doku ölebilir. Bu, diyabetli insanlar arasında önde gelen amputasyon nedenidir. Diyabetten kaynaklanan komplikasyonlar nedeniyle bir parmak veya uzuv kaybetmek, dünya çapında milyonlarca insan için büyük bir endişe kaynağıdır.

Bu süreci durdurmanın en etkili yolu, kan pıhtılaşması riski olmadan etkilenen dokulara dolaşımı artırmaktır. Araştırma Güvenilir Kaynak, sülük tedavisinin bir rol oynayabileceğini göstermiştir.

Sülük tükürüğündeki Hirudin maddesi kanı inceltir ve pıhtılaşmasını engeller. Şeker hastaları daha kalın kana sahip olma eğiliminde olduklarından Hirudin, kanı incelterek kalp ve kardiyovasküler sistem üzerindeki baskıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Araştırmacılar, Hirudin’in diyabet tedavisinde kullanıldığı durumlarda Güvenilir Kaynak olumlu sonuçlar gözlemledi.

Yakın tarihli bir vaka çalışması, sülük tedavisini içeren geleneksel Unani tıbbının diyabetli 60 yaşındaki bir kadının ayağını kurtarmaya nasıl yardımcı olduğunu gösterdi. Sülük tükürüğünün sentetik formları artık mevcuttur, ancak araştırmacılar bir seansta dört sülük kadar az kullanmanın ampütasyon riskini azaltmaya yardımcı olabileceğini keşfettiler.

Kozmetik kullanım için sülük tedavisi

Sülükler, yumuşak dokuyu korumak ve yüz rekonstrüktif cerrahisinden sonra iyileşmeyi desteklemek için popüler hale geldi. Hem eski Güvenilir Kaynak hem de yeni vaka incelemelerinde, sülük tedavisinin aşağıdakileri etkileyen rekonstrüksiyonlarda olumlu sonuç alma şansını arttırdığı gösterilmiştir:

-Burun
-Alın
-Meme
-Yanak
-Rakamlar (Parmaklar ve Ayak Parmakları)
-Sülük tedavisinin kan pıhtılaşmasına etkisi

Ne yapmalıyım?

Sağlık Sorununuzu Terapilerle Bizimle Çözelim. “Royal Life Clinic” olarak Uzman Doktorlarımız ve en iyi sonuçları veren Ekibimiz ile birlikte Sağ Yan Menü veya Alt menüden istediğiniz yöntemi seçiyoruz. Ardından Bir Randevu Alıp Sizi burada bekliyoruz.

15 Yıllık Tecrübemiz ve Ekibimizle Sizin İçin En Uygun Fiyatı ve En Mükemmel Sonucu Sağlıyoruz! Bizim İçin Önemli Olan Sizin Mutluluğunuzdur.

Ayrıca Havalimanına yakın olduğumuz için Havalimanından Transfer+Konaklama+Hizmetimizi Aynı Anda veya Dilediğiniz Zamanda Sizlere Sunmaktayız. Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurup Bize Göndermeniz. Sizinle iletişime geçmek için sabırsızlanıyoruz!

Dilerseniz Hizmetlerimiz hakkında soru sormak için sol üst köşedeki sosyal medya kanalımızdan direkt olarak bize soru sorabilirsiniz.
Şimdi; Siz Bir Randevu Al

Ayrıca, “SÜLÜK TERAPİSİ” hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.

    Royal Life Clinic

    Royal Life Clinic © 2023.​ 2023 WITPUBLICIS.Tüm Hakkı Saklıdır. Kullanım Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası