Tanım Ve Genel Bakış

Estetik tıp, bir hastanın fiziksel görünümünü değiştirme sürecini içeren herhangi bir uzmanlık için geçerli olan geniş bir terimdir. Ya bir kişinin yüzünü ve vücudunu iyileştirmek ya da obezite dahil belirli hastalık türlerinin riskini azaltmak için.

Lazer tedavileri gibi non-invaziv tedavilerden başlayarak rekonstrüktif cerrahiler gibi invaziv prosedürlere kadar dermatoloji ve cerrahi uygulamaları içeren tıbbi bir kapsamdır.

Ayrıca Kliniğimizde sizler için uyguladığımız işlemleri Sağ veya Altta bulunan “ESTETİK MENÜ”den görebilirsiniz.

Estetik tıp kapsamında kliniğimizde uyguladığımız tedavilerden bazıları şunlardır:
 • Rekonstrüktif Cerrahi – Rekonstrüktif cerrahinin amacı iki yönlüdür; ilk olarak, hastalık, yanlış uygulama veya travma nedeniyle hasar görmüş olabilecek vücudun belirli bir bölümünün görünümünü eski haline döndürmeyi amaçlar. Bunlar, mastektomi sırasında göğüsleri alınan kadınları veya ciddi yanıkları olan kişileri içerir. İkincisi, her zaman bir garanti olmasa da vücut bölümünün işlevini iyileştirebilir. Örneğin, tedavi edilen cilt yanıkları hastanın hareketliliğini artırabilirken, yeni göğüsler artık süt üretemeyebilir.
 • Fiziksel cerrahi – Fiziksel cerrahi, yalnızca görünümü iyileştirmek amacıyla vücutta, özellikle de yüzde yapılan derinlemesine bir işlemdir. Bunların altında liposuction ve karın germe (kısmi veya tam olabilir) gibi yağ aldırma yöntemleri vardır. Diğerleri, normalde bir kişi yaşlandıkça meydana gelen cilt gevşekliğini azaltmaktır. Bu günlerde ameliyatlar zaten daha az invaziv hale geldi, bu da enfeksiyon, uzun iyileşme ve kanama gibi daha az kesim ve risk içerdiği anlamına geliyor. Bunları gerçekleştirmek için estetik tıp uzmanları genellikle laparoskop ve diğer yeni teknolojiler gibi kapsamları kullanır.
 • Non-invaziv prosedürler – Genel anestezi ve ameliyat gerektirmeden fiziksel görünümü artırabilen estetik tıp uygulamalarıdır. İyi örnekler, kimyasal peeling, cilt sıkılaştırma ve foto gençleştirme, saç ve dövme çıkarma ve benler, hiperpigmentasyon, akne ve yara izleri gibi cilt lekelerinin ve durumlarının tedavisidir. Bu arada, invaziv olmayan prosedürler altındaki teknolojilerden bazıları, kasları gevşetmeye yardımcı olan ve kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltan saflaştırılmış bir toksin formunu kullanan Botox enjeksiyonları, daha belirgin konturlar oluşturan ve kırışıklıkları yumuşatan dermal dolgu maddeleri ve Yenilerinin üretimini teşvik etmek için ölü deri hücrelerini kaldıran mikrodermabrazyon kristalleri.

Estetik tıp aynı zamanda kişinin fiziksel görünümünü değiştirebilecek akne, egzama, alerji gibi bazı durumların yanı sıra aşırı kıllanma ve kilo alımı gibi hormonal dengesizlik belirtilerinin değerlendirilmesini ve teşhisini de araştırır.

Estetik uzmanlarının ayrıca fitness, beslenme, lazer ve diğer benzer teknolojilerin kullanımı, ilaçlar ve analjezi hakkında derin bir anlayışa ve bilgiye sahip olmaları gerekir. Özellikle birçok prosedür görünümde önemli değişikliklere yol açabileceğinden ve ameliyat öncesi ve sonrası bakım da dahil olmak üzere tüm süreç boyunca çok ihtiyaç duyulan tıbbi bakımı sağladığından, hastaların danışmanlık yapması beklenir.

Mevcut doktorlar, hemşireler ve diğer sağlık uzmanları sahaya katılabilir. Estetik tıp hala yeni bir tıp uzmanlığı olarak kabul ediliyor ve bu nedenle bunun için kesin bir sertifika veya sertifikasyon kurulu yok. Ancak bazıları, meslekte daha kapsamlı bir birleştirici standart oluşturmak için genellikle coğrafi uygulama alanına dayalı olarak kabul ettikleri doktor türlerini sınırlamaya karar verdiler.

Estetik tıp uzmanı ne zaman görülmeli?

Resmi rakamlara göre, 2009’dan bu yana en az 8 milyon kozmetik prosedür gerçekleştirilmiştir. İnvaziv olmayan tedaviler popüler ve erişilebilir hale geldiğinden, daha fazlası uzmanlık hizmetinden yararlanmaktadır.

Aşağıdaki durumlarda bir estetik tıp uzmanına görünmeyi düşünebilirsiniz:

 • Yaşlanmanın fiziksel belirtilerini görüyorlar – Estetik tıp ayrıca yaşlanmayı geciktirici tıbbın kapsamına girer, çünkü vücut kolajen üretimini azalttığı için cilt gevşekliği gibi artan yaşla ilişkili yaygın belirtilerle ilgilenir. cilt dokusu ve aşırı, istenmeyen yağa yol açabilen yavaş metabolizma.
 • Benlik saygınızı artırmak ister – Estetik tıp, hastaların zihinsel ve sosyal yeteneklerini geliştirmeye yardımcı olabilir. Daha iyi bir fiziksel görünüm genellikle ruh halini iyileştirir, kendine güveni artırır ve daha iyi kişisel tatmin sağlar.
 • Görünüşünüzü etkileyen bir travma geçirdiyseniz – Şiddet ve kazalar, vücutta şekil bozukluğuna, ampütasyona (uzuv kaybı) veya vücut işlevinde önemli azalmaya neden olabilecek kadar şiddetli travmatik yaralanmalar oluşturabilir. Örneğin yanıklar cildi kasarak uzuvların hareketlerini sınırlayabilir.
 • Belirli tıbbi durumlarla teşhis konulursa – Estetik tıp, hastanın fiziksel görünümünü potansiyel olarak değiştirebilecek belirli tıbbi durumlar için önleyici veya yönetim önlemi olarak düşünülebilir. Bunlar kanser, diyabet, obezite, hormonal dengesizlikler, hiperhidroz, hirsutizm, alerjiler ve lupus ve sedef hastalığı gibi otoimmün hastalıkları içerir.

“Royal Life Klinik” ,UZMAN DOKTORLARIMIZLA, EKİBİMİZLE “ESTETİK” Hizmetleri Sunmaktadır. Kliniğimizde sizin için uyguladığımız işlemleri Sağ veya Altta bulunan “ESTETİK MENÜSÜ”nden görebilirsiniz.

Ne yapmalıyım?

Gelin “ESTETİK” Sorununuzu Bizimle Çözelim. “Royal Life Clinic” olarak Uzman Doktorlarımız ve en iyi sonuçları veren Ekibimiz ile birlikte Sağ Yan Menü veya Alt menüden istediğiniz yöntemi seçiyoruz. Ardından Bir Randevu Alıp Sizi burada bekliyoruz.

15 Yıllık Tecrübemiz ve Ekibimizle Sizin İçin En Uygun Fiyatı ve En Mükemmel Sonucu Sağlıyoruz! Bizim İçin Önemli Olan Sizin Mutluluğunuzdur.

Ayrıca Havalimanına yakın olduğumuz için Havalimanından Transfer+Konaklama+Hizmetimizi Aynı Anda veya Dilediğiniz Zamanda Sizlere Sunmaktayız. Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurup Bize Göndermeniz. Sizinle iletişime geçmek için sabırsızlanıyoruz!

Dilerseniz Hizmetlerimiz hakkında soru sormak için sol üst köşedeki sosyal medya kanalımızdan direkt olarak bize soru sorabilirsiniz.
Şimdi; Siz Bir Randevu Al

Ayrıca, “ESTETİK” hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak Danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

  Royal Life Clinic

  Royal Life Clinic © 2023.​ 2023 WITPUBLICIS.Tüm Hakkı Saklıdır. Kullanım Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası