WORK HOURS | ساعات العمل | Çalışma Saatleri : 08:00 - 21:00 UTC+3

RİNOPLASTİ BURUN ŞEKİLLENDİRME

Rinoplasti Burun Estetiği

Yüzünüzün en merkezi özelliklerinden biri olan burnunuz, görünüşünüzde önemli bir rol oynar. Burnunuzun boyutundaki veya şeklindeki küçük değişiklikler bile, görünüşünüz üzerinde çarpıcı bir etkiye sahip olabilir. Bu, rinoplastinin her yıl yapılan en iyi plastik cerrahi prosedürleri arasında sürekli olarak yer almasının ana nedenlerinden biridir.

Burnunuzun görünümünden memnun değilseniz, kendinizi iyi bir şirkette düşünün. Birçok insan bu önemli yüz özelliği konusunda özbilinç yaşar. Bella Estetik Cerrahi’de, burnunun görünümünü iyileştirmek isteyen erkek ve kadınlara rinoplasti (burun ameliyatı) sunuyoruz.

Doktorunuz burun ameliyatı yapma konusunda yirmi yıldan fazla deneyime sahiptir. Tüm güzel burunlarda yaygın olarak bulunan özellikleri anlar. Ayrıca erkek ve kadın burunları için çekici kabul edilen özelliklerdeki ince farklılıkları da biliyor. Arzu ettiğiniz güzel sonucu sağlayacak özelleştirilmiş bir tedavi planı tasarlamak için endişelerinizi ve hedeflerinizi dikkatle dinleyecektir.

Doktorunuzla yüz yüze konuşarak seçenekleriniz hakkında bilgi alabilir ve kişiselleştirilmiş tedavi önerileri alabilirsiniz.

Rinoplasti Hangi Endişeleri Düzeltebilir?

Rinoplasti hastası, burun bölgesinin herhangi bir yerine yapılabilir ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli estetik kaygıları gidermenize yardımcı olabilir:

-Burun çok küçük
-Burun çok büyük
-Çok küçük ipucu
-Çok büyük, geniş veya sarkık uç
-Düzensiz şekilli burun
-Eğri, eğik veya çekici olmayan köprü
-Çok dar veya daralmış burun delikleri

Rinoplasti, burnunuzun görünümünü iyileştirmenize yardımcı olurken, genellikle diğer yüz özelliklerinizle daha iyi bir genel denge ve uyum yaratmanın ek yararına da sahiptir. Çoğu zaman, çenede ince iyileştirmeler yapmak bu yüz uyumunu daha da geliştirecektir. Bu nedenle Doktorunuz mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için burun ameliyatı ile birlikte çene büyütme önerebilir.

Bazı durumlarda, sapmış bir septum ile ilişkili solunum sorunlarını iyileştirmek için rinoplasti de yapılır. Bu prosedür genellikle fonksiyonel bir rinoplasti olarak adlandırılır.

Burun Ameliyatı Adayları

Burnunuzun görünümünü iyileştirmek istiyorsanız, büyük olasılıkla iyi bir rinoplasti adayısınız. Genel olarak ideal adaylar:

-Genel sağlık durumu iyi
-Prosedürün sonucu için gerçekçi beklentilere sahip olmak
-Tamamen olgunlaşmış bir burna sahip olmak (bu genellikle kızlarda 14, erkeklerde 16 yaş civarında görülür)
-Burun görünümünden memnun değilseniz veya septum eğriliği gibi işlevsel bir sorunu düzeltmeniz gerekiyorsa
-Sigara içiyorsanız, sigara iyileşmeyi ve sonuçları olumsuz etkileyebileceğinden, ameliyattan önce ve iyileşme dönemi boyunca bırakmaya istekli olmanız gerekir. Kronik bir kokain kullanıcısıysanız, burun ameliyatı için iyi bir aday olarak görülmeyebilirsiniz.

Size Özel Rinoplasti Prosedürünüz

Rinoplasti öncesi ve sonrası fotoğraflar – plastik cerrah Burun ameliyatı tipik olarak genel anestezi altında ayakta tedavi bazında yapılır. Ameliyatınızın karmaşıklığına bağlı olarak tamamlanması 1-2 saat sürer.

Doktorunuz ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize bağlı olarak burun ameliyatınız için aşağıdaki tekniklerden birini önerebilir:

-Açık rinoplasti – Kolumella (burun delikleri arasındaki yumuşak doku) boyunca bir kesi yapılır. Kemik, yumuşak doku ve kıkırdak yeniden şekillendirilerek istediğiniz görünüme kavuşur.
-Kapalı rinoplasti – Tüm kesiler burun deliklerinin içinde yapılır. Kemik, yumuşak doku ve kıkırdak yeniden şekillendirilerek istediğiniz görünüme kavuşur.
-Sınırlı rinoplasti veya burun ucu estetiği – Bu teknik, burnunuzun ucunun görünümünü kesinlikle değiştirmek istiyorsanız idealdir.
-Burun deliği küçültme – Bu prosedür, çok büyük veya dışa doğru genişleyen burun deliklerinin boyutunu küçültmek için yapılır. Doktorumuz açık veya kapalı teknikle burun deliği küçültme işlemi gerçekleştirebilir.

Burun Ameliyatından İyileşme

Doktorunuz size ayrıntılı bakım sonrası talimatları verecektir. Doğru iyileşmeyi ve mümkün olan en iyi sonuçları sağlamak için bunları çok dikkatli bir şekilde uygulamanız önemlidir.

Anestezinin kalıcı etkilerini yaşamaya devam edeceğiniz için, ameliyattan sonra sizi eve bırakacak birini ayarladığınızdan emin olun. Bol sıvı tüketin ve günün geri kalanında bol bol dinlenin. Ayrıca iyileşmenizin ilk gününde evde size yardımcı olacak birinin olmasını öneririz.

Ameliyattan sonra biraz rahatsızlık beklemelisiniz, ancak bu, soğuk kompresler ve Doktorumuz tarafından reçete edilen ağrı kesici ilaçlar ile hafifletilebilir. İyileşmenin ilk iki haftasında yavaş yavaş azalacak olan göz çevresinde hafif şişlik ve morluklar olacaktır.

Çoğu durumda, birkaç hafta içinde günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, egzersize ve diğer yorucu faaliyetlere devam edebilmeniz altı hafta kadar sürebilir. Doktorumuz bunu yapmanın güvenli olduğunu söyleyene kadar, burnunuza darbe alma riskine yol açabilecek temas sporlarından ve diğer faaliyetlerden kaçındığınızdan emin olun.

Şişlik ve morluklar azalmaya başladığında ilk sonuçları fark edeceksiniz, ancak nihai sonuçlarınızın belirginleşmesi altı ay kadar uzun sürebilir.

Ne yapmalıyım?

Gelin, Estetik Sorununuzu Bizimle Çözelim. “Royal Life Clinic” olarak Uzman Doktorlarımız ve en iyi sonuçları veren Ekibimiz ile birlikte Sağ Yan Menü veya Alt menüden istediğiniz yöntemi seçiyoruz. Sizi burada bekliyoruz.

15 Yıllık Tecrübemiz ve Ekibimizle Sizin İçin En Uygun Fiyatı ve En Mükemmel Sonucu Sağlıyoruz! Bizim İçin Önemli Olan Sizin Mutluluğunuzdur.

Ayrıca Havalimanına yakın olduğumuz için Havalimanından Transfer+Konaklama+Hizmetimizi Aynı Anda veya Dilediğiniz Zamanda Sizlere Sunmaktayız. Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurup Bize Göndermeniz. Sizinle iletişime geçmek için sabırsızlanıyoruz!

Dilerseniz Hizmetlerimiz hakkında soru sormak için sol üst köşedeki sosyal medya kanalımızdan direkt olarak bize soru sorabilirsiniz.
Şimdi; Siz Bir Randevu Al

Ayrıca, “RİNOPLASTİ BURUN ŞEKİLLENDİRME” hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.

    Royal Life Clinic

    Royal Life Clinic © 2023.​ 2023 WITPUBLICIS.Tüm Hakkı Saklıdır. Kullanım Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası