WORK HOURS | ساعات العمل | Çalışma Saatleri : 08:00 - 21:00 UTC+3

PRP (SAÇ PLAZMA SEANSI)

PRP (PLAZMA SAÇ PRP) NEDİR?

Saç dökülmesi erkeklerde çok sık görülen bir sorundur. Sadece erkek tipi kellik atalarından miras kalmadığı için bu sorunu yaşamadığı için şanslı olan bazı erkekler vardır. Bununla birlikte, hepimizin cinsel dürtü de dahil olmak üzere cildin boy, kilo, vücut yapısı, kas gücü ve yağlılığı gibi erkeksi özelliklerini belirleyen testosteron adı verilen bir erkek cinsiyet hormonuna sahibiz.

Hem kadınlar hem de erkekler genellikle her iki cinsiyet hormonuna da sahiptir. Erkeklerde testosteron testisler tarafından üretilir. Testosteron erkeksi özelliklerin artmasında, penisin büyümesinde, sperm üretiminde, cinsel isteğin uyarılmasında ve saçların uzamasında kilit rol oynar. Testosteron düzeyi yüksek olan kadınlar yağlı yüz derisine sahip olacak ve cildi iltihaplanmaya, enfeksiyonlara ve akneye daha yatkın hale getirecek ve vücut kılları fazla olacaktır.

Saç dökülmesinin nedenlerinden biri olan DHT nedir ve nereden gelir?

DHT veya Dihidrotestosteron, testosteronun 5-Alfa redüktaz enzimi tarafından katalizi ile üretilir. DHT, testosterondan 3 kat daha güçlü olarak kabul edilir. Ayrıca DHT oluşumu kendiliğinden bir süreçtir.

DHT, yağ bezlerini uyarır ve büyütür. Optimum DHT seviyesi ile cilt, nemi korumaya yardımcı olmak için yağ üretir, cildin kurumasını önler ve kırışıklıkları azaltır. Ancak saç derisindeki DHT, doğrudan saç köklerindeki yağ bezlerine etki ederek yağ üretecek ve saç derisinin kurumasını önleyecektir.

Sorun, yağ bezlerinin DHT tarafından aşırı uyarılması ve genişlemesidir, bu da yağlı saçlara neden olur. Fazla yağ, kıl folikülü hücrelerine yapışır ve anagen fazda kıl oluşum sürecini engeller. Bu, daha kısa bir anagen fazı (erken anajen) ve daha ince ve daha kısa saç milleri ile sonuçlanır, bu da sonunda saç dökülmesine, saç incelmesine ve kelliğe ilerleyecektir. Ayrıca yaş, stres, beslenme ve dinlenme de saç dökülmesini etkileyen önemli faktörlerdir. Örneğin, yaşlandıkça saç köklerimiz yaşlandıkça daha az aktif hale gelir ve saç ampulleri küçülür, bu da saç boyutunu ve uzunluğunu ve kafa derisi kan akışını azaltır. Otoimmün hastalıklar saç köklerine saldırabilir ve saç tellerini yamalar halinde kırabilir ve kafa boyunca ilerleyebilir.

Saç dökülmesi yaşayanlar için “Plazma Saç PRP enjeksiyonu” ile bu sorunu saç seyrelmesi ve kellik haline gelmeden durdurabiliriz.

Plazma Saç PRP’nin Faydaları

1-Güvenlidir çünkü bu PRP tedavisi kendi kanınızı saç derinize enjekte etmeyi içerir.

2-Saç köklerinin ve saç derisinin yenilenmesini uyarır ve saç dökülmesini azaltır.

3-Güçlü ve sağlıklı saç kökleri ve saç derisi için saç ekimi öncesi ve sonrası saç köklerinin ve saç derisinin bakımı için uygundur.

Plazma Saç PRP Prosedürü

Plasma Hair PRP’nin hazırlanması, müşterinin vücudundan modern ve etkili araçlar kullanılarak kan alınmasıyla başlar. Bu aletlerle az miktarda kan gereklidir. Kaliteli numune için sadece 10-20 cc kan yeterlidir. Kan örneği daha sonra sadece trombositten zengin plazma ve büyüme faktörlerinin toplandığı santrifüjleme ile izole edilir.

Elde edilen trombosit açısından zengin plazma daha sonra doğrudan saç derisine enjekte edilerek saç büyümesini ve saç kökü hücre bölünmesini uyarır. Bu işlem, daha hızlı bir saç kökü restorasyonu ve sonunda sağlıklı ve daha güçlü saç milleri ve saç kökleri sağlar. Bu nedenle kanınızın her damlası için bu yöntem işe yarar. Tüm süreç sadece 1 saat sürer ve müşteriler günlük aktivitelerini her zamanki gibi yapabilirler.

Ne yapmalıyım?

Saç Dökülmesi,Saç Kaybı Sorununuzu Bizimle Çözelim. “Royal Life Clinic” olarak Uzman Doktorlarımız ve en iyi sonuçları veren Ekibimiz ile birlikte Sağ Yan Menü veya Alt menüden istediğiniz yöntemi seçiyoruz. Ardından Bir Randevu Alıp Sizi burada bekliyoruz.

15 Yıllık Tecrübemiz ve Ekibimizle Sizin İçin En Uygun Fiyatı ve En Mükemmel Sonucu Sağlıyoruz! Bizim İçin Önemli Olan Sizin Mutluluğunuzdur.

Ayrıca Havalimanına yakın olduğumuz için Havalimanından Transfer+Konaklama+Hizmetimizi Aynı Anda veya Dilediğiniz Zamanda Sizlere Sunmaktayız. Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurup Bize Göndermeniz. Sizinle iletişime geçmek için sabırsızlanıyoruz!

Dilerseniz Hizmetlerimiz hakkında soru sormak için sol üst köşedeki sosyal medya kanalımızdan direkt olarak bize soru sorabilirsiniz.
Şimdi; Siz Bir Randevu Al

Ayrıca, “PRP (SAÇ PLAZMA SEANSI)” hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.

    Royal Life Clinic

    Royal Life Clinic © 2023.​ 2023 WITPUBLICIS.Tüm Hakkı Saklıdır. Kullanım Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası