WORK HOURS | ساعات العمل | Çalışma Saatleri : 08:00 - 21:00 UTC+3

MEZO TERAPİ

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, cildi gençleştirmek ve sıkılaştırmak ve ayrıca fazla yağı gidermek için vitamin, enzim, hormon ve bitki özlerinin enjeksiyonlarını kullanan bir tekniktir.

Fransa’da bir doktor olan Michel Pistor, tekniği 1952’de geliştirdi. Başlangıçta ağrıyı gidermek için kullanılıyordu. O zamandan beri, dünyada popülerlik kazanmıştır.

Günümüzde mezoterapi şu amaçlarla kullanılmaktadır:

 • Karın, uyluklar, kalçalar, kalçalar, bacaklar, kollar ve yüz gibi bölgelerdeki yağları alın
 • Selülit azaltmak
 • Kırışıklıkları ve çizgileri soldurun
 • Gevşek cildi sıkın
 • Vücudu yeniden şekillendirin
 • Pigmentli cildi aydınlatın
 • Saç dökülmesine neden olan bir durum olan alopesiyi tedavi edin

Teknik, cildin orta tabakasına (mezoderm) bir dizi enjeksiyon yapmak için çok ince iğneler kullanır. Mezoterapinin arkasındaki fikir, zayıf dolaşım ve cilt hasarına neden olan iltihaplanma gibi altta yatan sorunları düzeltmesidir.

Mezoterapide enjekte edilen maddelerin standart bir formülü yoktur. Doktorlar, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok farklı çözüm kullanır:

-Vazodilatör ve antibiyotik gibi reçeteli ilaçlar
-Kalsitonin ve tiroksin gibi hormonlar
-Kolajenaz ve hiyalüronidaz gibi enzimler
-Bitkisel özler
-Vitaminler ve mineraller

Ne bekleyeceğinizi öğrenmek için önceden doktorla görüşeceksiniz. İşlemden bir hafta önce aspirin (Bufferin) ve diğer nonsteroid antiinflamatuar ilaçlardan (NSAID’ler) kaçınmanız gerekebilir. Bu ağrı kesiciler, mezoterapi sırasında kanama ve morarma riskinizi artırabilir.

Randevunuz sırasında ne olur?

Her seans sırasında cildinize uyuşturucu ilaç uygulanmış olabilir veya olmayabilir. Özel bir kısa iğne kullanarak bir dizi enjeksiyon alacaksınız. İğne, art arda birçok enjeksiyon yapmak için mekanik bir tabancaya takılabilir.

Enjeksiyonlar, tedavi ettiğiniz duruma bağlı olarak cildinize 1 ila 4 milimetre arasında farklı derinliklerde verilebilir. Doktorunuz iğneyi cildinize belirli bir açıyla yerleştirebilir veya enjeksiyon sırasında bileğine çok hızlı bir şekilde vurabilir. Her enjeksiyon, solüsyonun yalnızca küçük bir damlasını cildinize yerleştirebilir.

İstenilen etkiyi elde etmek için muhtemelen birkaç mezoterapi seansına ihtiyacınız olacak. Doktora 3 ila 15 kez geri dönmeyi beklemelisiniz. İlk başta, enjeksiyonları her 7 ila 10 günde bir alacaksınız. Cildiniz iyileşmeye başlarsa, tedaviler iki haftada bir veya ayda bir olacak şekilde uzatılacaktır.

Prosedür ne kadar etkilidir?

Mezoterapinin işe yarayıp yaramadığını söylemek zor çünkü tedavide pek çok farklı içerik ve yöntem kullanılıyor. Tekniği test etmek için birkaç çalışma yapılmıştır. Ve yapılan çalışmaların çoğu küçüktü.

Mezoterapide var olan araştırma, cilt gençleştirme için pek bir fayda göstermedi. Altı ay boyunca tedavi gören altı kişinin 2012 yılında yaptığı bir araştırma, kırışıklıklarda gerçek bir iyileşme göstermedi. Ve vücut şekillendirme için mezoterapi alan 20 kadından oluşan 2008 tarihli bir araştırma, uyluk boyutunda herhangi bir azalma bulmadı.

Yan etkileri ve riskleri nelerdir?

Mezoterapi uygulayan kişiler, eğitimli bir uygulayıcıya giderseniz risklerin minimum olduğunu söylüyor.

Bildirilen yan etkiler şunlardır:

-Mide bulantısı
-Ağrı
-Duyarlılık
-Şişme
-Kaşıntı
-Kırmızılık
-Morarma
-Enjeksiyon bölgesinde şişlikler
-Koyu cilt lekeleri
-Döküntü
-Enfeksiyon
-Yaralar

İyileşme nasıldır?

Mezoterapi invaziv olmadığı için genellikle herhangi bir kesinti olmaz. Birçok kişi düzenli aktivitelerine hemen dönebilir. Diğerlerinin enjeksiyon bölgelerindeki şişlik ve ağrı nedeniyle bir gün izin alması gerekebilir.

Alt Çizgi

Mezoterapi, istenmeyen yağların giderilmesi ve vücut şekillendirme için umut verici bir tedavidir. Bununla birlikte, güvenliği ve etkinliği hala kanıtlanmamıştır. Yapılan çalışmaların çoğu, kozmetik tedavi için değil, ağrı için mezoterapiye baktı.

Uygulayıcılar mezoterapi için herhangi bir standart formül kullanmazlar. Bu, bir doktorla diğerinden tamamen farklı bir tedavi görebileceğiniz anlamına gelir. Mezoterapiyi denemek istiyorsanız, prosedürle ilgili çok deneyimi olan lisanslı bir doktora görünün. Bu, yan etkileri en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

Saç dökülmesi için mezoterapi kullanılabilir mi?

Mezoterapi, kırışıklıkları tedavi etmenin ve istenmeyen yağları gidermenin yanı sıra alopesi kaynaklı saç dökülmesini tedavi etmek için de kullanılır. Tedavi, doğal bitki özlerini, vitaminleri veya finasterid ve minoksidil gibi ilaçları kafaya enjekte eder.

Saç dökülmesi için mezoterapi uygulayan kişiler şunları söylerler:

-Saç folikülü içindeki ve çevresindeki hormon dengesizliklerini düzeltir.
-Saçlara besin sağlar
-Kan dolaşımını iyileştirir

Yine de, mezoterapinin diğer kullanımlarında olduğu gibi, saç dökülmesi için işe yaradığına dair çok az kanıt vardır. Enjekte edilen maddelerin çoğu, saçları yeniden büyütmek için yapılan çalışmalarda gösterilmemiştir. Yalnızca finasterid ve minoxidil’in işe yaradığını gösteren herhangi bir kanıt vardır.

Ne yapmalıyım?

Sağlık Sorununuzu Terapilerle Bizimle Çözelim. “Royal Life Clinic” olarak Uzman Doktorlarımız ve en iyi sonuçları veren Ekibimiz ile birlikte Sağ Yan Menü veya Alt menüden istediğiniz yöntemi seçiyoruz. Ardından Bir Randevu Alıp Sizi burada bekliyoruz.

15 Yıllık Tecrübemiz ve Ekibimizle Sizin İçin En Uygun Fiyatı ve En Mükemmel Sonucu Sağlıyoruz! Bizim İçin Önemli Olan Sizin Mutluluğunuzdur.

Ayrıca Havalimanına yakın olduğumuz için Havalimanından Transfer+Konaklama+Hizmetimizi Aynı Anda veya Dilediğiniz Zamanda Sizlere Sunmaktayız. Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurup Bize Göndermeniz. Sizinle iletişime geçmek için sabırsızlanıyoruz!

Dilerseniz Hizmetlerimiz hakkında soru sormak için sol üst köşedeki sosyal medya kanalımızdan direkt olarak bize soru sorabilirsiniz.
Şimdi; Siz Bir Randevu Al

Ayrıca, “MEZO TERAPİ” hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.

  Royal Life Clinic

  Royal Life Clinic © 2023.​ 2023 WITPUBLICIS.Tüm Hakkı Saklıdır. Kullanım Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası