WORK HOURS | ساعات العمل | Çalışma Saatleri : 08:00 - 21:00 UTC+3

MEME BÜYÜTME İŞLEMİ & BÜYÜTME AMELİYATI

Meme Büyütme Nedir?

Göğüs büyütme veya büyütme mamoplastisi, bir kadının göğüslerini silikon veya salin implantlar kullanarak büyütmek için yapılan bir operasyondur. Bu prosedür genellikle hamilelik veya kilo kaybından sonra hacim değişikliklerini düzeltmek için kullanılır, ancak göğüsleri tamamen olgunlaşmış herhangi bir kadına uygulanabilir. Farklı boyutlarda implantlarla meme büyütme, iki meme arasında çarpıcı boyut farklılıklarının olduğu bir durum olan meme asimetrisini düzeltmede özellikle yararlıdır. Belirgin meme sarkıklığının da olduğu durumlarda genellikle eş zamanlı meme dikleştirme işlemi gerekir; ve bu kombine prosedür, mastopeksi büyütme olarak adlandırılır. Meme büyütme ameliyatı, ülkedeki en popüler kozmetik prosedürlerden biridir.

Doktorlarımız meme büyütme ameliyatına her zaman detaylara büyük özen göstererek yaklaşmaktadır.

Kimler Meme Büyütme İçin İyi Bir Adaydır?

Meme büyütme ameliyatı için uygun bir aday olup olmadığınızı belirlemek için Doktorlarımız, muayeneniz sırasında sağlık geçmişinizi inceleyecek ve muayene yapacaktır. Hacim değişikliklerini ve implant boyutlarını anlamanıza yardımcı olması için size çeşitli implant boyutları arasından seçim yapma fırsatı verilecektir. Ziyaretiniz sırasında ameliyat öncesi fotoğraflar da çekeceğiz. Yaşınıza ve son çalışmanıza bağlı olarak ameliyattan önce mamografi çektirmeniz gerekebilir. Konsültasyon sırasında doktorlarımız hedeflerinizi ve isteklerinizi anlamak için zaman ayıracak ve mevcut teknikleri ve kesi yerlerini gözden geçireceklerdir.

Doğru Meme İmplantları Nasıl Seçilir?

Doktorlarımız meme büyütmenin tüm yönleriyle ilgili geniş deneyime sahip olmakla birlikte, benzersiz uzmanlıkları doğru hasta için doğru implantı seçmekle ilgilidir. Günümüzün implantları çok çeşitli şekil ve boyutlarda olduğundan, hastalar salin veya silikon, pürüzsüz veya dokulu, yuvarlak veya anatomik ve çok sayıda farklı implant projeksiyonu arasında karar vermelidir. Doktorlarımız gibi, düşünceli bir plastik cerrah gelecek yıllar için en iyi implantı seçmek için hastayla birlikte çalışır. Çoğu hastanın aynı uygunsuz implantları aldığı ve ardından pahalı revizyon çalışmalarının geldiği günler geride kaldı. Doktorlarımızla meme büyütme konsültasyonunuz sırasında, uygun ölçümler, yumuşak doku özellikleri ve göğüs duvarı anatomisi, en dayanıklı sonuç için en uygun implantları belirleyecektir. Doktorlarımız meme büyütme ameliyatına her zaman detaylara büyük özen göstererek yaklaşmaktadır.

Meme Büyütme İşlemi Sırasında Ne Beklemeliyim?

Meme implantları doku özelliklerine göre meme dokusunun altına veya pektoralis majör kasının altına yerleştirilebilir. Yaygın kesi yerleri genellikle memenin altındaki veya areola çevresindeki kırışıklıkları içerir ve bunların her ikisi de çok göze çarpmaz olma eğilimindedir. Doktorlarımız yara uzunluğunu en aza indirmek için her türlü çabayı gösterecektir. Göğüs büyütme ameliyatı genellikle genel anestezi altında ayaktan tedavi prosedürü olarak gerçekleştirilir, bu nedenle hastalar genellikle aynı gün daha sonra bir arkadaş veya aile üyesinin bakımı ve gözetimi altında eve dönebilirler.

Meme Büyütme Ameliyatında İyileşme Nasıl Olur?

Göğüs büyütme işleminden sonra, tüm göğüs büyütme hastalarına cerrahi veya spor sutyenleri kullanmaları talimatını veriyoruz. Göğüslerde başlangıçta bazı küçük şişlik ve/veya morluklar görülebilir, ancak bu semptomlar geçicidir ve zamanla kademeli olarak dağılmalıdır. Yaşanan herhangi bir rahatsızlık veya ağrı genellikle narkotik ağrı kesici ilaçlarla kolayca kontrol edilebilir ve hastalar artık ilaç kullanmadıklarında araba kullanabilir ve işlerine dönebilirler. Düzgün iyileşme sağlamak için, ağır kaldırma, spor, yoğun egzersiz gibi tüm yorucu faaliyetlerden genellikle birkaç hafta kaçınılması gerekir.

Göğüs Büyütme İzlerim Nasıl Görünecek?

Göğüs implantlarını yerleştirmek için, genellikle meme başı çevresinde veya memenin altındaki meme altı kıvrımında küçük bir kesi yapılır. Konumları nedeniyle, meme büyütme izleri nispeten göze çarpmama eğilimindedir ve hastaların çoğu, zamanla görünürlüklerinin doğal olarak azalmasını bekleyebilir. Sonuç olarak, herhangi bir yara izinin nihai görünümü, kişinin benzersiz iyileşme sürecine ve ameliyattan sonra yara izi bakım talimatlarının ne kadar yakından takip edildiğine bağlı olacaktır.

Ek Göğüs Büyütme Sıkça Sorulan Sorular

Meme büyütme, kaybedilen hacmi geri getirebilir mi?

Birçok kişinin sandığının aksine meme büyütme ameliyatı sadece meme büyütmek dışında başka amaçlar için de yapılabilir. Hamilelik, kilo dalgalanmaları veya doğal yaşlanma süreci nedeniyle meme hacmini kaybetmiş kadınlar için meme implantları, gençleşmiş bir görünüm için şekli ve dolgunluğu geri kazanmaya yardımcı olabilir. Ek olarak, meme büyütme, boyut veya kontur tutarsızlıklarından rahatsız olanlar için meme simetrisini iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Meme implantları mamografi sonuçlarını etkiler mi?

Meme implantı olan kadınlar için, daha doğru ve kesin sonuçların alınmasına yardımcı olmak için belirli mamogram tarama yöntemleri kullanılabilir. Örneğin, implantlar kasın altına yerleştirilmişse, mamografi teknoloji uzmanları, meme dokusunu başka bir yöne çekerken implantı bir yöne itmeyi içeren bir “implant yer değiştirme” tekniğini kullanabilir. Dört geleneksel görüntüye ek olarak, bu, her bir memenin daha eksiksiz bir görünümü için birkaç özel fotoğrafın çekilmesini sağlar.

Göğüs implantlarının kasın üzerine yerleştirilmesi durumunda veya implant yer değiştirme yaklaşımı tatmin edici bir okuma sağlamazsa, MRI genellikle etkili bir çözüm olabilir.

Ne yapmalıyım?

Gelin, Estetik Sorununuzu Bizimle Çözelim. “Royal Life Clinic” olarak Uzman Doktorlarımız ve en iyi sonuçları veren Ekibimiz ile birlikte Sağ Yan Menü veya Alt menüden istediğiniz yöntemi seçiyoruz. Sizi burada bekliyoruz.

15 Yıllık Tecrübemiz ve Ekibimizle Sizin İçin En Uygun Fiyatı ve En Mükemmel Sonucu Sağlıyoruz! Bizim İçin Önemli Olan Sizin Mutluluğunuzdur.

Ayrıca Havalimanına yakın olduğumuz için Havalimanından Transfer+Konaklama+Hizmetimizi Aynı Anda veya Dilediğiniz Zamanda Sizlere Sunmaktayız. Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurup Bize Göndermeniz. Sizinle iletişime geçmek için sabırsızlanıyoruz!

Dilerseniz Hizmetlerimiz hakkında soru sormak için sol üst köşedeki sosyal medya kanalımızdan direkt olarak bize soru sorabilirsiniz.
Şimdi; Siz Bir Randevu Al

Ayrıca,“MEME BÜYÜTME İŞLEMİ & BÜYÜTME AMELİYATI” hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.

    Royal Life Clinic