WORK HOURS | ساعات العمل | Çalışma Saatleri : 08:00 - 21:00 UTC+3

LİPÖDEM TEDAVİLERİ

LİPÖDEM TEDAVİLERİ

Lipödem, yağ hücrelerinin anormal şekilde büyümesine neden olan kronik bir bozukluk ve durumdur.

Lipödem, ilk olarak 1940 yılında Allen ve Hines tarafından tanımlanan ve ekstremitelerdeki yağ hücrelerinin anormalliğini temsil eden bir durumdur. Lipödem’deki yağ hücreleri genişler ve ödem veya artan sıvı toplama geliştirir. Bu durum, öncelikle yaşamın üçüncü on yılındaki kadınları etkiler, ancak ergenlikten sonra herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir ve kadın nüfusunun %11’ini etkiler. Lipödem hastası birçok kadın, bunun obeziteden ziyade tıbbi bir durum olduğunun farkında değildir ve birçok tıp uzmanı da bu durumun farkında değildir. Lipödem’in ayırt edici özelliği, gövdeyi, elleri ve ayakları koruyarak bacakların ve genellikle kolların yağlı büyümesidir. Lipödemli kadınlar normal görünen gövdeler ve genişlemiş alt gövde ve kollarla orantısız görünürler. Birçoğu diyet ve egzersiz ve hatta obezite cerrahisi ile çok çalıştı, bunların hiçbiri Lipödem’i iyileştirmeyecek.

Lipödem’deki anormal yağ hücreleri, hastalık ilerledikçe kilo almaya, ekstremitelerde ve ayaklarda genel ağrıya ve ağrılı nodüllere neden olarak büyümeye devam eder. Ekstremiteler, kolay morarma, dokunma hassasiyeti ve çukurlaşmayan şişlik ile nodüler bir görünüm geliştirebilir. Lipödem, esas olarak kalçalarda ve alt ekstremitelerde görülse de, hastaların %30’unda kolları etkileyebilir. Birçok hastada ya ayağın tabanında ya da ayağın dorsumunda ya da üstünde ağrı gelişir. Bu ağrıya neyin sebep olduğu net değildir ve çeşitli tedavilerin etkisi sınırlıdır.

Lipödem hastaları genellikle lenfödem (eksik lenfatik sistemle birlikte ekstremitelerin şişmesi) veya genel yaşam tarzı kaynaklı obezite ile karıştırılır. Lipödem’in ayırt edici özelliği, ayak bileklerinin hemen üzerinde aniden duran kalça, kalça ve bacaklardaki yağ hücrelerinin büyümesidir. Lenfödem ayakları tutabilirken, Lipödem tutmaz ve Lenfödemde görülen cildin şişmesi nedeniyle ayak derisini tutamama anlamına gelen “Kök İşareti” yoktur. Lipödem ilerledikçe, hastalarda bacaklarda ve kollarda ağrı ve şişlik gelişebilir, bu da onları hareketsiz hale getirir ve günlük aktivitelerini büyük ölçüde sınırlar.

Tıp camiasındaki kafa karışıklığı ve bilgi eksikliği nedeniyle, hastalar sıklıkla doktordan doktora taşınır ve “obezite” ve bu durumla gerçekten ilgisi olmayan yaşam tarzı seçimleriyle ilgili haksız yargılara maruz kalırlar. Bu otozomal dominant bir hastalıktır, yani ilk 22 cinsiyet dışı otozomal kromozomdan biri üzerinde taşınır. Lipödem öncelikle kadınları etkilediğinden (erkeklerde sadece iki vaka bildirilmiştir), geni taşıyan bir annenin her kız çocuğunda Lipödem gelişme olasılığı %50’dir.

Lipödem Nasıl Tedavi Edilir?

Ekstremitelerin kompresyon ve elevasyonu kullanılmış olsa da Lipödem tedavisinde çok etkili değildir. Bunlar, Lenfödem’in genel şişmesi için etkilidir, ancak Lipödem değil. Ancak liposuction’da en yeni teknolojiyi sunabiliriz, çünkü bu hastalık alınabilecek geniş istenmeyen yağ alanları oluşturur, böylece ekstremitelerin görünümünü ve işlevini iyileştirir. Lidokain (yağ bölmesini uyuşturmak için) ve epinefrin (kan damarlarını daraltmak ve kanamayı önlemek için) içeren bir lokal anestezik solüsyonunun yağ bölmesine sızmasını içeren şişen liposuction kullanıyoruz. Tümesan anestezi infiltrasyonu, lenfatikleri rahatsız etmeden yağ bölmelerini nazikçe hidro-disseke eder.

Daha sonra yağı Vaser probu ile tedavi ediyoruz. Vaser, şişen solüsyondaki hava kabarcıklarını genişleten ve böylece lenf kanallarını koruyarak yağ hücrelerini ayıran ultrason enerjisidir. Bu nedenle, şişkin infiltrasyon ve Vaser kombinasyonu, lenfatik sistem için en az travmatik olanıdır ve çoğu zaman lifli olabilen yağın parçalanmasında çok etkilidir. Vaser ayrıca Lipödem hastalarına yardımcı olan cilt sıkılaştırmasını sağlar ve gelecekte cilt eksizyonu prosedürlerinin gerekliliğini önlemeye yardımcı olabilir. İşlemdeki son adım, istenmeyen yağ birikintilerini hassas bir şekilde gidermemizi ve çeşitli bölgeleri şekillendirmemizi sağlayan bir güç kanülü ile fazla yağın emilmesidir.

Lipödem hastası mısınız? Kronik durum ve nasıl tedavi edileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz.

Ne yapmalıyım?

Estetik Sorununuzu Bizimle Çözelim. “Royal Life Clinic” olarak Uzman Doktorlarımız ve en iyi sonuçları veren Ekibimiz ile birlikte Sağ Yan Menü veya Alt menüden istediğiniz yöntemi seçiyoruz. Ardından Bir Randevu Alıp Sizi burada bekliyoruz.

15 Yıllık Tecrübemiz ve Ekibimizle Sizin İçin En Uygun Fiyatı ve En Mükemmel Sonucu Sağlıyoruz! Bizim İçin Önemli Olan Sizin Mutluluğunuzdur.

Ayrıca Havalimanına yakın olduğumuz için Havalimanından Transfer+Konaklama+Hizmetimizi Aynı Anda veya Dilediğiniz Zamanda Sizlere Sunmaktayız. Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurup Bize Göndermeniz. Sizinle iletişime geçmek için sabırsızlanıyoruz!

Dilerseniz Hizmetlerimiz hakkında soru sormak için sol üst köşedeki sosyal medya kanalımızdan direkt olarak bize soru sorabilirsiniz.
Şimdi; Siz Bir Randevu Al

Ayrıca, “LİPÖDEM TEDAVİLERİ” hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.

    Royal Life Clinic

    Royal Life Clinic © 2023.​ 2023 WITPUBLICIS.Tüm Hakkı Saklıdır. Kullanım Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası