WORK HOURS | ساعات العمل | Çalışma Saatleri : 08:00 - 21:00 UTC+3

LAZER EPİLASYONU

LAZER EPİLASYON

İstenmeyen tüyleri almak için tıraş, cımbız veya ağda yapmaktan memnun değilseniz, lazer epilasyon dikkate değer bir seçenek olabilir.

Lazer epilasyon, Dünya çapında en sık yapılan kozmetik prosedürlerden biridir. Saç köklerine yüksek konsantrasyonda ışık yayar. Foliküllerdeki pigment ışığı emer. Bu saçı yok eder.

Lazer Epilasyonun Faydaları

Lazerler yüz, bacak, çene, sırt, kol, koltuk altı, bikini bölgesi ve diğer bölgelerdeki istenmeyen tüylerin alınmasında faydalıdır.

Lazer epilasyonun faydaları şunlardır:
  • Hassasiyet: Lazerler, çevredeki cilde zarar vermeden koyu renkli, kaba tüyleri seçici olarak hedefleyebilir.
  • Hız: Lazerin her darbesi bir saniyeden daha kısa sürer ve aynı anda birçok tüyü tedavi edebilir. Lazer, saniyede yaklaşık olarak çeyreklik bir alanı tedavi edebilir. Üst dudak gibi küçük alanlar bir dakikadan daha kısa sürede tedavi edilebilir ve sırt veya bacaklar gibi geniş alanlar bir saat kadar sürebilir.
  • Öngörülebilirlik: Çoğu hastada ortalama üç ila yedi seanstan sonra kalıcı saç dökülmesi olur.

Lazer Epilasyon İçin Nasıl Hazırlanırsınız?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri “zaplamak”tan daha fazlasıdır. Gerçekleştirmek için eğitim gerektiren ve potansiyel riskler taşıyan tıbbi bir işlemdir. Lazer epilasyon yaptırmadan önce, işlemi yapan doktor veya teknisyenin kimlik bilgilerini iyice kontrol etmelisiniz.

Lazer epilasyon yaptırmayı planlıyorsanız, tedaviden altı hafta önce tüy yolma, ağda ve elektrolizi sınırlandırmalısınız. Bunun nedeni, lazerin ağda veya koparma yoluyla geçici olarak alınan kıl köklerini hedef almasıdır.

Kullanılan lazere veya ışık kaynağına bağlı olarak, sizin ve teknisyenin uygun göz koruması takmanız gerekecektir. Ayrıca cildinizin dış katmanlarını soğuk bir jel veya özel bir soğutma cihazı ile korumanız gerekecektir. Bu, lazer ışığının cilde nüfuz etmesine yardımcı olacaktır.

Ardından, teknisyen tedavi alanına bir ışık darbesi verecek ve en iyi ayarların kullanıldığından emin olmak ve kötü reaksiyonları kontrol etmek için alanı birkaç dakika izleyecektir.

İşlem tamamlandığında, herhangi bir rahatsızlığı hafifletmek için size buz paketleri, iltihap önleyici kremler veya losyonlar veya soğuk su verilebilir. Bir sonraki tedavinizi dört ila altı hafta sonra planlayabilirsiniz. Saç büyümesi durana kadar tedavi göreceksiniz.

İşlem Sonrası ve Riskler

Bir veya iki gün sonra cildinizin tedavi edilen bölgesi güneşte yanmış gibi görünecek ve hissedilecektir. Soğuk kompresler ve nemlendiriciler yardımcı olabilir. Yüzünüze uygulama yapıldıysa, cildiniz kabarmadıkça ertesi gün makyaj yapabilirsiniz.

Önümüzdeki ay boyunca, tedavi edilen saçlarınız dökülecek. Tedavi edilen cildin renginde geçici değişiklikleri önlemeye yardımcı olmak için bir sonraki ay güneş koruyucu kullanın.

Kabarcıklar nadirdir ancak daha koyu tenli kişilerde daha olasıdır. Diğer potansiyel yan etkiler şişlik, kızarıklık ve yara izidir. Kalıcı yara izi veya cilt rengindeki değişiklikler nadirdir.

Ne yapmalıyım?

Gelin “Epilasyon” Tedavinizi Bizimle Çözelim. “Royal Life Clinic” olarak Uzman Doktorlarımız ve en iyi sonuçları veren Ekibimiz ile birlikte Sağ Yan Menü veya Alt menüden istediğiniz yöntemi seçiyoruz. Ardından Bir Randevu Alıp Sizi burada bekliyoruz.

15 Yıllık Tecrübemiz ve Ekibimizle Sizin İçin En Uygun Fiyatı ve En Mükemmel Sonucu Sağlıyoruz! Bizim İçin Önemli Olan Sizin Mutluluğunuzdur.

Ayrıca Havalimanına yakın olduğumuz için Havalimanından Transfer+Konaklama+Hizmetimizi Aynı Anda veya Dilediğiniz Zamanda Sizlere Sunmaktayız. Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurup Bize Göndermeniz. Sizinle iletişime geçmek için sabırsızlanıyoruz!

Dilerseniz Hizmetlerimiz hakkında soru sormak için sol üst köşedeki sosyal medya kanalımızdan direkt olarak bize soru sorabilirsiniz.
Şimdi; Siz Bir Randevu Al

Ayrıca, “LAZER EPİLASYONU” hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.

    Royal Life Clinic

    Royal Life Clinic © 2023.​ 2023 WITPUBLICIS.Tüm Hakkı Saklıdır. Kullanım Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası