WORK HOURS | ساعات العمل | Çalışma Saatleri : 08:00 - 21:00 UTC+3

KUPA TERAPİSİ(HACAMAT)

Kupa Terapisi Nedir?

Kupa Terapisi eski çağlardan beri sağlık pratisyenleri tarafından kullanılmaktadır. Yunanlılar, Mısırlılar ve Çinliler, 3000 yıl önce hacamat yöntemlerini uyguladılar.
Kupa terapisi, bir terapistin emme oluşturmak için birkaç dakika boyunca cildinize özel kaplar koyduğu eski bir alternatif tıp şeklidir.

​Kullanılan fincan tipine, çukurluğun amacına ve kullanılan aspirasyon tipine göre sınıflandırılabilecek pek çok çukurluk türü vardır. En yaygın olanları şunlardır: Küçük kesikler yoluyla deriden kan çekmek için emme kullanan Islak Kupa; Ciltte emiş oluşturmak için cam vantuz ve canlı ateş kullanan Fire Cupping; ve kan akışını ve dolaşımını artırmak için cilde uygulanan kauçuk veya plastik vantuzların kullanıldığı Dry Cupping.

Hacamat tarafından sağlanan emme ve negatif basınç, kasları gevşetebilir, kan akışını teşvik edebilir ve sinir sistemini sakinleştirebilir (bu da onu yüksek tansiyon için mükemmel bir tedavi haline getirir). Hacamat sırt ve boyun ağrılarını, sert kasları, kaygıyı, iltihabı, yorgunluğu, migreni, romatizmayı ve hatta selüliti rahatlatmak için kullanılır.

Kupa Terapisi Size Göre mi?

Kupa, sporcular için olduğu kadar sertlik, kas gerginliği, dolaşım bozukluğu, kronik ağrı ve uykusuzluk çeken herkes için de harikadır.

Kupa Terapisi, emme ve negatif basınç oluşturarak, sıkı kasları ve ton eklerini yumuşatmak, yapışıklıkları gevşetmek ve bağ dokusunu kaldırmak, vücut dokularına hidrasyon ve kan akışını sağlamak ve lenfatik yolları açarak fazla sıvıları ve toksinleri boşaltmak için kullanılır.

Kupa Terapisi vücudu uyandırır ve canlanmış hissetmesini sağlarken aynı zamanda sinir sistemi sedasyonu yoluyla derin bir iyileşme sağlar. Pürüzsüz bir görünüm ve sağlıklı bir ışıltı sağlamak için kaynaşmış doku katmanlarını ayırırken ve lenfleri boşaltırken dolaşımı artırarak cildi uyarır.

Kupa Terapisinin Faydaları

  • Qi’yi (Yaşamsal Enerji) uyarır
  • Detoksifikasyona Yardımcı Olur
  • Ağrıyı Keser
  • Bağışıklık Sistemini Destekler
  • Enflamasyonu Azaltır
  • Kas İyileşmesini ve Genel İyileşmeyi Hızlandırır

Ne yapmalıyım?

Sağlık Sorununuzu Terapilerle Bizimle Çözelim. “Royal Life Clinic” olarak Uzman Doktorlarımız ve en iyi sonuçları veren Ekibimiz ile birlikte Sağ Yan Menü veya Alt menüden istediğiniz yöntemi seçiyoruz. Ardından Bir Randevu Alıp Sizi burada bekliyoruz.

15 Yıllık Tecrübemiz ve Ekibimizle Sizin İçin En Uygun Fiyatı ve En Mükemmel Sonucu Sağlıyoruz! Bizim İçin Önemli Olan Sizin Mutluluğunuzdur.

Ayrıca Havalimanına yakın olduğumuz için Havalimanından Transfer+Konaklama+Hizmetimizi Aynı Anda veya Dilediğiniz Zamanda Sizlere Sunmaktayız. Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurup Bize Göndermeniz. Sizinle iletişime geçmek için sabırsızlanıyoruz!

Dilerseniz Hizmetlerimiz hakkında soru sormak için sol üst köşedeki sosyal medya kanalımızdan direkt olarak bize soru sorabilirsiniz.
Şimdi; Siz Bir Randevu Al

Ayrıca, “KUPA TERAPİSİ(HACAMAT)” hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.

    Royal Life Clinic

    Royal Life Clinic © 2023.​ 2023 WITPUBLICIS.Tüm Hakkı Saklıdır. Kullanım Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası