WORK HOURS | ساعات العمل | Çalışma Saatleri : 08:00 - 21:00 UTC+3

KOL GERME AMELİYATI

Genel Bakış

Kol Germe, üst kollarınızın alt kısmının görünümünü iyileştirmek için yapılan kozmetik cerrahi bir işlemdir.

Brakioplasti olarak da bilinen kol germe sırasında koltuk altı ve dirsek arasındaki fazla deri ve yağ alınır. Kalan cilt, daha tonlu bir görünüm oluşturmak için yeniden konumlandırılan konturların üzerine geri yerleştirilir.

Neden yapıldı?

Yaşlandıkça, üst kollarınızdaki deri değişir – sarkma ve gevşeme. Önemli kilo kaybı ayrıca üst kollarınızın alt kısımlarının sarkmasına neden olabilir.

Egzersiz, üst koldaki kas tonusunu güçlendirip iyileştirebilirken, elastikiyetini kaybetmiş fazla deriyi tedavi edemez.

Üst kollarınızın alt kısımları sarkıyorsa kol germe yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Bir kol germe de vücut imajınızı artırabilir.

Nasıl Hazırlanırsın?

Başlangıçta, bir plastik cerrahla kol germe hakkında konuşacaksınız. İlk ziyaretiniz sırasında plastik cerrahınız muhtemelen:

Tıbbi geçmişinizi gözden geçirin. Mevcut ve geçmiş tıbbi durumlarla ilgili soruları yanıtlamaya hazır olun. Reçetesiz satılan ilaçlar ve bitkisel takviyeler de dahil olmak üzere son zamanlarda aldığınız veya aldığınız ilaçlar ve geçirdiğiniz ameliyatlar hakkında konuşun.

Fizik muayene yapın. Tedavi seçeneklerinizi belirlemek için doktor, üst kollarınızın alt kısımlarını inceleyecektir. Doktor ayrıca tıbbi kaydınız için kollarınızın fotoğraflarını da çekecektir.
Beklentilerinizi tartışın. Neden kol germe istediğinizi ve işlemden sonra görünüm açısından ne beklediğinizi açıklayın. Yara izi de dahil olmak üzere faydaları ve riskleri anladığınızdan emin olun.
Tütün kullanıyorsanız bırakın. Sigara ciltteki kan akışını azaltır ve iyileşme sürecini yavaşlatabilir. Sigara içiyorsanız, doktorunuz ameliyattan önce ve iyileşme sırasında sigarayı bırakmanızı önerecektir. Bazı doktorlar, hala sigara içiyorsanız, komplikasyon riski daha yüksek olduğu için ameliyatı gerçekleştirmez.

Ne Bekleyebilirsiniz?

Kol Germe, bir hastanede veya ayakta tedavi gören bir cerrahi tesiste yapılabilir.

Bazen prosedür, vücudunuzun sadece bir kısmını uyuşturan sedasyon ve lokal anestezi ile yapılır. Diğer durumlarda, sizi bilinçsiz hale getiren genel anestezi önerilir.

Prosedürden Önce

Bazı ilaçlardan kaçının. Kanamayı artırabilecek aspirin, iltihap önleyici ilaçlar ve bitkisel takviyeleri almaktan kaçınmanız gerekebilir.
İyileşme sırasında yardım isteyin. Ameliyattan sonra birinin sizi eve bırakması ve iyileşmeye başlarken yanınızda kalması için planlar yapın.

İşlem Sırasında

Plastik cerrahınız kollarınızın alt kısımlarında kesiler yapacaktır. Kesiklerin uzunluğu ve şekli, ne kadar derinin çıkarılacağına bağlıdır.

Kesiler yapıldıktan sonra plastik cerrah alttaki dokularınızı sıkılaştıracak ve dikişlerle sabitleyecektir. Yağı almak için bir emme tekniği de kullanabilir (liposuction).

Daha sonra cildiniz yeni konturların üzerine örtülecek ve fazla deri alınacaktır. Kesileri kapatmak için dikişler veya cerrahi bant kullanılacaktır.

Prosedürden Sonra

Kol germe işleminden sonra kesileriniz bandajla kapatılacaktır. Şişmeyi en aza indirmek için kollarınız elastik bandajlarla gevşek bir şekilde sarılacaktır. Fazla kan veya sıvıyı boşaltmak için kollarınıza küçük tüpler yerleştirilebilir.

Kol germe ameliyatınızdan sonra muhtemelen bir veya iki gün içinde plastik cerrahi ekibinizden birini göreceksiniz. Kullanılıyorsa bandajlarınızı ve drenaj tüpünüzü çıkarabilir. Bazı plastik cerrahlar, şişmeyi azaltmak için birkaç hafta boyunca bir kompresyon manşonu takmanızı isteyebilir.

Kol germe ameliyatından sonraki ilk birkaç gün içinde:

-Üç ila dört hafta boyunca kollarınızı omuz seviyesinden yukarı kaldırmaktan kaçının.
-Ameliyattan sonra dört ila sekiz hafta boyunca kesileri gerebilecek kollarınızla fiziksel ve atletik faaliyetlerden kaçının.
-Gerektiğinde ağrı kesici ilaç alın ve yara enfeksiyonlarını önlemek için belirtilen şekilde topikal veya oral antibiyotikler kullanın.
-Dikişlerinizin ne zaman alınacağını veya alınıp alınmayacağını doktorunuzla konuşun. Bazı dikişler kendiliğinden erir. Diğerleri işlemden sonraki haftalarda doktorun ofisinde çıkarılmalıdır.

Bir kol germe işleminden sonra, aşağıdaki durumlarda hemen doktorunuzla iletişime geçin:

-Nefes darlığı
-Gögüs ağrıları
-Düzensiz bir kalp atışı
-Ciltte kızarıklık ve ateş
-Sonuçlar

Gevşek cildi kaldırarak, bir kol germe, üst kollarınıza daha tonlu bir görünüm verebilir.

Kol germe sonuçları genellikle uzun ömürlüdür. Ancak, yaşlandıkça cildinizin doğal olarak bir miktar sıkılığını kaybedeceğini ve bir miktar sarkma olabileceğini unutmayın. Sabit, sağlıklı bir kiloyu korumak, sonuçlarınızı korumanıza yardımcı olabilir.

Ne yapmalıyım?

Gelin, Estetik Sorununuzu Bizimle Çözelim. “Royal Life Clinic” olarak Uzman Doktorlarımız ve en iyi sonuçları veren Ekibimiz ile birlikte Sağ Yan Menü veya Alt menüden istediğiniz yöntemi seçiyoruz. Sizi burada bekliyoruz.

15 Yıllık Tecrübemiz ve Ekibimizle Sizin İçin En Uygun Fiyatı ve En Mükemmel Sonucu Sağlıyoruz! Bizim İçin Önemli Olan Sizin Mutluluğunuzdur.

Ayrıca Havalimanına yakın olduğumuz için Havalimanından Transfer+Konaklama+Hizmetimizi Aynı Anda veya Dilediğiniz Zamanda Sizlere Sunmaktayız. Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurup Bize Göndermeniz. Sizinle iletişime geçmek için sabırsızlanıyoruz!

Dilerseniz Hizmetlerimiz hakkında soru sormak için sol üst köşedeki sosyal medya kanalımızdan direkt olarak bize soru sorabilirsiniz.
Şimdi; Siz Bir Randevu Al

Ayrıca,“KOL GERME AMELİYATI” hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.

    Royal Life Clinic