WORK HOURS | ساعات العمل | Çalışma Saatleri : 08:00 - 21:00 UTC+3

KEPÇE KULAK DÜZELTME AMELİYATI

Kepçe Kulak Düzeltme Ameliyatı

“Otoplasti” olarak bilinen kulak ameliyatı, genellikle kepçe kulakları başa yaklaştırmak veya büyük kulakları veya kulak memelerini küçültmek için kliniğimizde yapılır. Çoğu durumda, ameliyat dört ila on dört yaş arasındaki çocuklara yapılır. Dört yaşına gelindiğinde kulaklar neredeyse tamamen büyüdüğünden, işlemin yapılması için çocuğun yaşını beklemeye gerek yoktur.

Erişkinlerde kulak ameliyatı da mümkündür ve ameliyat bir çocuk yerine bir yetişkin üzerinde yapıldığında genellikle ek bir risk yoktur.

Kulak Ameliyatı İçin İyi Bir Aday mısınız?

Kulak düzeltme ameliyatı için ideal aday, dört ila on dört yaşları arasında sağlıklı bir çocuk veya aşağıdaki özelliklerden bir veya daha fazlasına sahip, genel olarak sağlıklı bir yetişkindir:

-Baştan çok fazla çıkıntı yapan kulaklar
-Başla orantısız ve çok büyük kulaklar
-Aşırı büyük kulak memeleri

İlk konsültasyon sırasında cerrahınız size (veya çocuğunuza) işlem sonrasında kulaklarınızın nasıl görünmesini istediğinizi soracaktır. Ayrıca prosedürü ve beklenen sonuçlarını ayrıntılı bir şekilde açıklayacak ve tüm sorularınızı yanıtlayacaktır. Kullanılacak anestezi türü ile maliyet ve ödeme bilgileri de ayrıca konuşulacaktır. Tıbbi bir geçmiş sağlamanız istenecektir.

Plastik cerrahınız ve Royal Life Clinic’teki ekip:

-Çeşitli kulak düzeltme seçeneklerini sizinle birlikte inceleyin
-Prosedürün potansiyel risklerini açıkça tartışın
-Ameliyatın nasıl yapıldığını ve prosedürden önce, sırasında ve sonrasında neler bekleyebileceğinizi ayrıntılı olarak özetleyin
-Ayrıntılı maliyet ve ödeme bilgileri sağlayın
-Tüm sorularınızı yanıtlayın

Aşağıdakileri sağlamanız istenecektir:

-Tıbbi geçmişinizle ilgili ayrıntılar
-Aspirin, vitaminler ve bitkisel takviyeler gibi reçetesiz satılan ilaçlar da dahil olmak üzere şu anda aldığınız tüm ilaçların listesi
-Tütün ve alkol kullanımınızla ilgili bilgiler

Otoplasti Nasıl Yapılır?

Kulak ameliyatınız son teknoloji cerrahi süitimizde gerçekleştirilecektir. Küçük çocukların olduğu bazı durumlarda, cerrahınız iyileşme sürecine daha iyi yardımcı olmak için bir gece hastanede kalmanızı önerebilir. Küçük çocuklara genellikle genel anestezi verilir, böylece tüm prosedür boyunca uyuyabilirler. Daha büyük çocuklar ve yetişkinler genellikle sedasyonlu lokal anestezi alırlar. Lokal anestezi ile prosedür için uyanıksınız, ancak rahat ve rahatsınız.

Her iki kulak da düzeltilirken, ameliyatın tamamlanması genellikle bir ila üç saat sürer. Doktorunuz kıkırdağı açığa çıkarmak için kulağın arkasında küçük bir kesi yapar. Kıkırdak daha sonra kalıplanır ve başa doğru geriye doğru bükülür ve genellikle yeni şeklin korunmasına yardımcı olmak için çıkarılamayan dikişler kullanılır. Bazı durumlarda doktorunuz, kulağa daha doğal görünen bir kıvrım sağlamak için kıkırdaktan bir parça çıkarır.

Ameliyat tamamlandıktan sonra kulakları yerinde tutmak için başınızın etrafına hacimli bir pansuman sarılır; bu pansuman kıkırdağın kalıplanmasını ve kesilerin iyileşmesini hızlandırmak için birkaç gün giyilir. Pansuman çıkarıldıktan sonra, birkaç hafta boyunca geceleri yumuşak bir kafa bandı takılır.

Normal Rutininize Devam Etme

Herkes farklı oranlarda iyileşir ve belirli aktiviteler için ne zaman hazır olduğunuza en iyi siz karar verirsiniz, ancak aşağıdakiler genel kurallardır:

-Ameliyatınızdan yaklaşık bir hafta sonra okula veya işe dönebilirsiniz.
-Ameliyattan sonra en az üç hafta kulakların geriye eğilmemesine dikkat etmelisiniz.
-Ameliyattan sonraki ilk dört hafta yorucu aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Ameliyatınızdan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca kulaklarınıza yerleştirilen pansumanlar her zaman giyilmelidir. Ameliyattan sonraki ilk dört ila altı hafta boyunca her uyuduğunuzda kulaklarınıza yumuşak bir kafa bandı takılmalıdır.
  • Kulak ameliyatı, kulağın arkasında zamanla solarak neredeyse görünmez beyaz bir çizgiye dönüşen hafif bir iz bırakır.
  • Kesiden kaynaklanan izler ameliyattan sonra en az bir yıl güneş ışığından korunmalıdır.
  • Sadece bir kulak çıkıntılı görünse bile, kulakların simetrik görünümüne yardımcı olmak için genellikle her iki kulakta da ameliyat yapılır.
  • Her iki kulağın da tam olarak eşleşmesini beklemeyin – mükemmel simetri, kulaklarda hem olası değildir hem de doğal değildir.

Kulak Düzeltme Ameliyatınızın Sonuçları Ne Kadar Sürer?

Kulak düzeltme ameliyatı, bir veya iki kulağın boyutunu ve belirginliğini azaltabilir. Ameliyatın sonuçları kalıcıdır.

Ne yapmalıyım?

Estetik Sorununuzu Bizimle Çözelim. “Royal Life Clinic” olarak Uzman Doktorlarımız ve en iyi sonuçları veren Ekibimiz ile birlikte Sağ Yan Menü veya Alt menüden istediğiniz yöntemi seçiyoruz. Ardından Bir Randevu Alıp Sizi burada bekliyoruz.

15 Yıllık Tecrübemiz ve Ekibimizle Sizin İçin En Uygun Fiyatı ve En Mükemmel Sonucu Sağlıyoruz! Bizim İçin Önemli Olan Sizin Mutluluğunuzdur.

Ayrıca Havalimanına yakın olduğumuz için Havalimanından Transfer+Konaklama+Hizmetimizi Aynı Anda veya Dilediğiniz Zamanda Sizlere Sunmaktayız. Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurup Bize Göndermeniz. Sizinle iletişime geçmek için sabırsızlanıyoruz!

Dilerseniz Hizmetlerimiz hakkında soru sormak için sol üst köşedeki sosyal medya kanalımızdan direkt olarak bize soru sorabilirsiniz.
Şimdi; Siz Bir Randevu Al

Ayrıca, “KEPÇE KULAK DÜZELTME AMELİYATI” hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.

    Royal Life Clinic

    Royal Life Clinic © 2023.​ 2023 WITPUBLICIS.Tüm Hakkı Saklıdır. Kullanım Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası