WORK HOURS | ساعات العمل | Çalışma Saatleri : 08:00 - 21:00 UTC+3

KARIN GERME AMELİYATI

Karın Germe Ameliyatı

Mekikler size istediğiniz gergin karnı vermiyor mu? Karnınızda diyet veya egzersize yanıt vermeyen çok fazla sarkık veya fazla deri varsa, doktorların “abdominoplasti” dediği bir “karın germe” düşünüyor olabilirsiniz.

Bu ameliyat, fazla yağ ve deriyi alarak ve karın duvarınızdaki kasları sıkılaştırarak karnı düzleştirir.

Karın germe ile birlikte liposuction yaptırmayı tercih etmenize rağmen, liposuction ile aynı şey değildir.

Bu büyük bir ameliyattır, bu yüzden eğer düşünüyorsanız, ilerlemeye karar vermeden önce gerçekleri bilmelisiniz.

Karın Germe İçin En İyi Adaylar Kimlerdir?

Karın germe, sağlığı iyi olan erkekler ve kadınlar için uygundur.

Birkaç hamilelik geçirmiş kadınlar, karın kaslarını sıkılaştırmak ve cildi küçültmek için prosedürü faydalı bulabilirler.

Karın germe, bir zamanlar obez olan ve hala göbek çevresinde aşırı yağ birikintileri veya gevşek deriye sahip olan erkekler veya kadınlar için de bir seçenektir.

Kimler Karın Germe Yapmamalı?

Hamile kalmayı planlayan bir kadınsanız, karın germe ameliyatını çocuklarınız bitene kadar ertelemek isteyebilirsiniz. Ameliyat sırasında dikey kaslarınız gerilir ve gelecekteki gebelikler bu kasları ayırabilir.

Çok kilo vermeyi mi planlıyorsun? O zaman karın germe de size göre değil. Her şeyi denedikten sonra karın germe son çare olmalıdır. Kilo vermeye alternatif olarak kullanılmamalıdır.

Ayrıca karın germe sonrası yara izlerinin görünümünü de göz önünde bulundurmalısınız. Ameliyat öncesi doktorla yara izi yerleşimi ve uzunluğu hakkında konuşabilirsiniz.

Sigara içiyorsanız, doktorunuz ameliyattan en az iki hafta öncesinden ameliyattan iki hafta sonrasına kadar sigarayı bırakmanızı isteyecektir. Sadece sigarayı azaltmak yeterli değildir. Sigara içmek komplikasyonları daha olası hale getirdiği ve iyileşmeyi yavaşlattığı için tamamen bırakmalısınız.

Ameliyattan önce sert bir diyet denemeyin. Dengeli, eksiksiz yemekler yiyin. Sağlıklı bir diyet daha iyi iyileşmenize yardımcı olabilir.

Reçeteli ilaçlar, bitkisel ilaçlar ve diğer takviyeler de dahil olmak üzere aldığınız her şeyi doktorunuza bildirin. Cerrahınız, ameliyattan önce ve sonra bir süre belirli ilaçları almayı bırakmanızı isteyebilir.

Ameliyat olmadan önce evinizi hazırlayın. İhtiyacın olacak:

-Buz torbaları
-Çok kolay giyilip çıkarılabilen bol, rahat giysiler
-Vazelin
-Elde tutulan duş başlığı ve banyo sandalyesi
-Ayrıca karın germe ameliyatından sonra sizi eve bırakacak birine ihtiyacınız olacak. Yalnız yaşıyorsanız, en azından ilk gece birinin sizinle kalmasını isteyeceksiniz. Bunun için bir plan yapın.

Karın germe nasıl yapılır?

Bu ameliyat bir ila beş saat arasında sürebilir. Durumunuza bağlı olarak bir gece hastanede kalmanız gerekebilir.

Ameliyat sırasında sizi “uykuya” sokacak genel anestezi alacaksınız.

Ameliyattan Sonra Kendinize İyi Bakın

Kısmi veya tam karın germe ameliyatı olan bölge dikilir ve bandajlanır. Ameliyatı takip eden günlerde bandajın nasıl bakımı gerektiği konusunda cerrahınızın tüm talimatlarına uymanız çok önemlidir. Kullanılan bandaj, uygun iyileşmeyi destekleyen sıkı, elastik bir bant olacaktır. Cerrahınız ayrıca ağrıyı hafifletmeye yardımcı olmak için otururken veya uzanırken kendinizi en iyi nasıl konumlandıracağınız konusunda size talimat verecektir.

En az altı hafta boyunca yorucu aktiviteyi ciddi şekilde sınırlamanız gerekecek. Uygun iyileşmeyi sağlamak için ameliyattan sonra bir ay kadar işten izin almanız gerekebilir. Doktorunuz yapmanız veya yapmamanız gerekenler konusunda size tavsiyede bulunacaktır.

Günlük Hayata Dönmek

Genel olarak, çoğu insan bu prosedürden sonra nasıl göründüklerini sever. Ancak bu zaman alabilir. Ameliyattan sonra aylarca normal benliğiniz gibi hissetmeyebilirsiniz.

Diyet ve egzersiz, sonuçları korumanıza yardımcı olabilir.

Ne yapmalıyım?

Estetik Sorununuzu Bizimle Çözelim. “Royal Life Clinic” olarak Uzman Doktorlarımız ve en iyi sonuçları veren Ekibimiz ile birlikte Sağ Yan Menü veya Alt menüden istediğiniz yöntemi seçiyoruz. Ardından Bir Randevu Alıp Sizi burada bekliyoruz.

15 Yıllık Tecrübemiz ve Ekibimizle Sizin İçin En Uygun Fiyatı ve En Mükemmel Sonucu Sağlıyoruz! Bizim İçin Önemli Olan Sizin Mutluluğunuzdur.

Ayrıca Havalimanına yakın olduğumuz için Havalimanından Transfer+Konaklama+Hizmetimizi Aynı Anda veya Dilediğiniz Zamanda Sizlere Sunmaktayız. Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurup Bize Göndermeniz. Sizinle iletişime geçmek için sabırsızlanıyoruz!

Dilerseniz Hizmetlerimiz hakkında soru sormak için sol üst köşedeki sosyal medya kanalımızdan direkt olarak bize soru sorabilirsiniz.
Şimdi; Siz Bir Randevu Al

Ayrıca, “KARIN GERME AMELİYATI” hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.

    Royal Life Clinic

    Royal Life Clinic © 2023.​ 2023 WITPUBLICIS.Tüm Hakkı Saklıdır. Kullanım Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası