WORK HOURS | ساعات العمل | Çalışma Saatleri : 08:00 - 21:00 UTC+3

FUE SAÇ EKİMİ

FUE Saç Ekimi Nedir?

Foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE) saç ekimi, tek tek saç köklerinin cildinizden alınması ve vücudunuzun başka bir yerine implante edilmesiyle yapılır. Bu, yeni bölgedeki saçların daha kalın görünmesini sağlayacaktır.

FUE, “Klasik” foliküler ünite transplantasyonu (FUT) tekniğinin yerini alır. Bu işlem, foliküllerle birlikte bir deri parçasının veya kafa derisinin tamamının alınması ve cildin hedef bölgeye nakledilmesiyle yapıldı.

FUE, FUT’tan daha popüler hale geldi çünkü cilt veya saç bölümlerinin çevredeki alanlara uymadığı bir “saç tıkacı” görünümüne yol açma olasılığı daha düşük. Ayrıca FUT’un yaptığı gibi büyük bir iz bırakmaz.

FUE saç ekimi için en iyi aday, saçı seyrelmiş veya saçsız olup, yakınlarda ekim için kullanılacak kadar saçı olan kişidir. Nakil için yeterli sağlıklı veya kalın saçınız yoksa FUE saç ekimi için uygun olmayabilirsiniz. inceltme veya saçsız alana.

Fue Saç Ekimi Nasıl Çalışır?

Yaşlandıkça, üç aşamalı saç büyüme ve yeniden büyüme döngüsü, foliküller artık saç çıkmayıncaya kadar kısalır. Bu süreç herkes için farklıdır. Bazı insanlar 20’li yaşlarında kelleşmeye başlarken, diğerleri çok daha sonraları keldir. FUE saç ekimi, bu eski folikülleri, hala saç çıkabilen yeni foliküllerle değiştirerek saçı onarır. Ekimden sonra, foliküller kan damarları tarafından beslenecek ve daha önce ince saç veya saçsız olan bölgede saç çıkmaya başlayacaktır.

Fue Saç Ekimi İşlemi

 1. Cerrahımız, ekim yapılacak bölgenin yanı sıra foliküllerin alınacağı bölgedeki saçları da tıraş edecektir.
 2. Bir mikro delme aleti kullanarak, cildinizden folikülleri çıkaracaklar.
 3. Cerrahımız daha sonra bir iğne veya başka bir küçük, keskin aletle, çıkarılan foliküllerin yerleştirileceği bir dizi küçük kesi yapacaktır.
 4. Folikülleri kesiklere yerleştirecekler.
 5. Cerrahımız iyileşme için bölgeyi temizleyecek ve bandajlayacaktır.

 

 

Tedavi için Hedeflenen Alan

FUE saç ekimi en yaygın olarak saç derisine yapılır. Saçların seyrek olduğu veya olmadığı vücudun başka yerlerinde de yapılabilir.

FUE, kollarınıza, bacaklarınıza ve hatta genital bölgenize yapılabilir.

Fue Saç Ekiminden Sonra Neler Beklenir?

FUE’den kurtarma hızlıdır. Yaklaşık 3 gün boyunca biraz şişlik veya rahatsızlık hissedebilirsiniz. İşte Doktorumuzun size verebileceği bazı bakım sonrası talimatlar:

 1. En az 3 gün saçınızı yıkamayın veya duş almayın.
 2. Saçınızı yıkamaya başladıktan sonra birkaç hafta boyunca nazik, kokusuz şampuanlar kullanın.
 3. İyileşmeyi hızlandırmak için işten birkaç gün izin alın.
 4. Yeni saçınızı en az 3 hafta taramayın veya fırçalamayın.
 5. Doktorumuz sorun olmadığını söyleyene kadar şapka, bere veya başınızdan geçen başka giysiler giymeyin.
 6. En az bir hafta boyunca yorucu fiziksel aktivite yapmayın.

Ne yapmalıyım?

Saç Dökülmesi,Saç Kaybı Sorununuzu Bizimle Çözelim.. “Royal Life Clinic” olarak Uzman Doktorlarımız ve en iyi sonuçları veren Ekibimiz ile birlikte Sağ Yan Menü veya Alt menüden istediğiniz yöntemi seçiyoruz. Ardından Bir Randevu Alıp Sizi burada bekliyoruz.

15 Yıllık Tecrübemiz ve Ekibimizle Sizin İçin En Uygun Fiyatı ve En Mükemmel Sonucu Sağlıyoruz! Bizim İçin Önemli Olan Sizin Mutluluğunuzdur.

Ayrıca Havalimanına yakın olduğumuz için Havalimanından Transfer+Konaklama+Hizmetimizi Aynı Anda veya Dilediğiniz Zamanda Sizlere Sunmaktayız. Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurup Bize Göndermeniz. Sizinle iletişime geçmek için sabırsızlanıyoruz!

Dilerseniz Hizmetlerimiz hakkında soru sormak için sol üst köşedeki sosyal medya kanalımızdan direkt olarak bize soru sorabilirsiniz.
Şimdi; Siz Bir Randevu Al

Ayrıca, “FUE SAÇ EKİMİ” hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.

  Royal Life Clinic

  Royal Life Clinic © 2023.​ 2023 WITPUBLICIS.Tüm Hakkı Saklıdır. Kullanım Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası