WORK HOURS | ساعات العمل | Çalışma Saatleri : 08:00 - 21:00 UTC+3

DHI SAÇ EKİMİ

DHI Nedir?

DHI, kafa derisinin arkasından (donör alan) greftlerin çıkarılmasını da içeren bir FUE saç ekimi yöntemidir, ancak temel fark saçın ekilme şeklidir. FUE saç ekiminde, saç ekimi cerrahı tüm kafa derisi üzerinde kesiler yapar ve forseps kullanarak foliküler üniteleri bu kesilere yerleştirir. Ancak DHI saç ekimi tekniğinde her saç, DHI Implanter adı verilen özel aletler kullanılarak herhangi bir kesi yapılmadan saç derisine tek tek ekilebilir.

DHI Saç Ekiminin Avantajları

1. Cerrah, greftin alınmasını kolaylaştırmak için DHT hormonlarından etkilenmeyen bir bölge olan Donör Bölge olarak adlandırılan başın arkasındaki saçları kesecek veya tıraş edecektir. Ardından cerrah, kafa derinize uzun etkili, lokal anestezi enjekte edecektir. Saç ekimi işlemi boyunca bilinciniz açık olacak ancak herhangi bir acı hissetmeyeceksiniz.
2. Lokal anestezi etkili olduktan sonra, cerrah saç greftlerini ve çevresindeki saç köklerini etkilemeden veya zarar vermeden saç köklerini dikkatli bir şekilde çıkarmak için 0,6-0,8 mm’lik küçük uçlu özel DHI İmplanter’ı kullanacaktır.
3. Şerit, saç ekim ekibi tarafından dikkatlice kesilir, kesilir ve foliküler ünitelere (greftler) ayrılır. Her ünite farklı sayıda saç teli içerir ve ekim için özenle hazırlanır. Toplanan saç greftlerini, hayatta kalma oranını ve büyüme oranını artırmak için özel bir solüsyonda saklıyoruz.
4. Saç ekimi işlemi için kesilen greftler DHI Implanter cihazına yerleştirilir ve istenilen bölgeye (FUE tekniğinde olduğu gibi önceden kesi yapılmadan) cilt bölgesini birkaç kez etkilemeden yerleştirilir ve ekilir. Ayrıca ekilen saç köklerinin yönünü ve derecesini kontrol ederek size geleneksel FUE tekniğine göre daha doğal bir sonuç verir.

Saç ekimi sonrası ilk gün ekibimiz yaraları kapatacak ve ekilen greftleri örtmek ve darbelerden korumak için hastanın başına bir şapka takacak ve hasta ertesi gün pansuman için kliniğimize gelmelidir. Doktor, ilk yıl boyunca periyodik olarak takip ziyaretlerini planlayacaktır.

DHI İçin İyi Bir Aday Kimdir?

-Arka kafa bölgesinde hala sorunlu bölgelere ekilecek kadar saçı olan, model saç dökülmesi nedeniyle kellik sorunu yaşayan kişiler.
-Saç dökülmesi için tıbbi tedavilere olumlu yanıt vermeyen kişiler.
-Yanık, yırtılma gibi travmalar nedeniyle saç dökülmesi yaşayan kişiler. Bu saç ekimi tekniği ayrıca kafadaki izlerin gizlenmesine de yardımcı olur.
-Daha önce FUE tekniği ile saç ekimi yaptırmış ancak hala saç seyrelmesi sorunu yaşayan kişiler.

Royal Life Clinic’te DHI ve FUE saç ekimi prosedürü

Saç dökülmesinin doğasının anlaşılmaması, zayıf saç restorasyonuna neden olabilir. Doktorumuz gerçek saç restorasyonu için saç stilinizi tasarlar.

Saç stilinin tasarımında fizyonomi ve spontanlık göz önünde bulundurularak hem bilim hem de sanat kullanılmaktadır. Saç modeli yaş, cinsiyet, saç dökülme evreleri, ırk, yüz ve kafa şekline göre tasarlanır.

Greftlerin mümkün olduğunca fazla alınması amacıyla sinir ve kan damarı hasarından kaçınılırken greftlerin tek tek foliküler üniteler halinde dikkatlice çıkarıldığı yakın bir saç ekimi tekniğidir. Bu donör bölgenin dengesi ve saç restorasyonu göz önünde bulundurularak yapılır. Kliniğimizde kullanılan teknik ve teknolojilerin kendine has özellikleri ile saç deriniz daha hızlı iyileşecek ve daha önce hiç alınmamış gibi eski haline dönecektir.

Saç ekimi için hiçbir zaman dış kaynak kullanmadık, bu da saç ekimi konusunda uzmanlaşmış bilgi, titizlik ve özene sahip bir grup insanla size acı ve hayal kırıklığı olmadan hizmet vermek için sahip olduğunuz anlamına gelir. İhtiyaçlarınızı karşılayan modern bir saç modeli elde edeceksiniz. Bu, saç ekiminin en kötü sonuçları olasılığını en aza indirebilir.

Ne yapmalıyım?

Saç Dökülmesi,Saç Kaybı Bizimle Çözelim. “Royal Life Clinic” olarak Uzman Doktorlarımız ve en iyi sonuçları veren Ekibimiz ile birlikte Sağ Yan Menü veya Alt menüden istediğiniz yöntemi seçiyoruz. Ardından Bir Randevu Alıp Sizi burada bekliyoruz.

15 Yıllık Tecrübemiz ve Ekibimizle Sizin İçin En Uygun Fiyatı ve En Mükemmel Sonucu Sağlıyoruz! Bizim İçin Önemli Olan Sizin Mutluluğunuzdur.

Ayrıca Havalimanına yakın olduğumuz için Havalimanından Transfer+Konaklama+Hizmetimizi Aynı Anda veya Dilediğiniz Zamanda Sizlere Sunmaktayız. Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurup Bize Göndermeniz. Sizinle iletişime geçmek için sabırsızlanıyoruz!

Dilerseniz Hizmetlerimiz hakkında soru sormak için sol üst köşedeki sosyal medya kanalımızdan direkt olarak bize soru sorabilirsiniz.
Şimdi; Siz Bir Randevu Al

Ayrıca,“DHI SAÇ EKİMİ” hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.

    Royal Life Clinic