WORK HOURS | ساعات العمل | Çalışma Saatleri : 08:00 - 21:00 UTC+3

BOTOX® TEDAVİLERİ

BOTOX® Nedir?

BOTOX®, doktorların yıllardır kırışıklıkları ve yüzdeki kırışıklıkları tedavi etmek için kullandıkları bir ilaçtır. BOTOX®, Clostridium botulinum bakterisi tarafından yapılan bir toksinin markasıdır. Dysport ve Xeomin gibi başka markalar da var. BOTOX®®, enjekte edilebilir ilk botulinum toksini olduğu için en sık duyduğunuz terimdir.

BOTOX® Nasıl Kullanılır?

Doktorların BOTOX® kullanmalarının en yaygın nedeni yüzdeki kırışıklıkların görünümünü azaltmaktır. Ancak bir BOTOX® iğnesi yaptırmak, aşağıdakiler gibi diğer durumların tedavisine yardımcı olabilir:

-Şiddetli koltuk altı terlemesi (hiperhidroz)
-Servikal distoni, şiddetli boyun ve omuz kas spazmlarına neden olan nörolojik bir bozukluk
-Kontrol edemediğiniz yanıp sönme (blefarospazm)
-Farklı yönlere bakan gözler (şaşılık)
-Kronik migren
-Aşırı aktif mesane

BOTOX® Nasıl Çalışır?

BOTOX® sinirlerden kaslara giden sinyalleri bloke eder. Enjekte edilen kas kasılamaz. Bu, kırışıklıkların gevşemesini ve yumuşamasını sağlar.

BOTOX® en çok alın çizgileri, kaz ayakları (göz çevresindeki çizgiler) ve kaş çatma çizgilerinde kullanılır. BOTOX® güneş hasarı veya yerçekiminin neden olduğu kırışıklıklara yardımcı olmaz.

BOTOX® Prosedürü Nasıl Yapılır?

BOTOX® almak sadece birkaç dakika sürer. Anesteziye ihtiyacınız olmayacak. Sağlayıcı, BOTOX®’u yalnızca hafif bir rahatsızlıkla belirli kaslara enjekte etmek için küçük bir iğne kullanır.

Tam etki göstermesi genellikle 7 ila 14 gün sürer. İşlemden en az 1 hafta önce başlayarak alkolden kaçınmak en iyisidir. Ayrıca morarmaların önlenmesine yardımcı olmak için tedaviden 2 hafta önce aspirin ve antiinflamatuar ilaçları almayı bırakmalısınız.

BOTOX®’u başka bir alana yaymamak için 24 saat boyunca enjeksiyon bölgesini ovalamaktan kaçının. Doktorunuz ayrıca, aşılardan sonra 4 saat dik durmanızı ve egzersizden bir gün izin almanızı söyleyebilir.

BOTOX® Çekimi Ne Kadar Sürer?

BOTOX®’un etkileri 3 ila 6 ay sürecektir. Kas hareketi yavaş yavaş geri döndüğünde, çizgiler ve kırışıklıklar yeniden ortaya çıkmaya başlar ve tekrar tedavi edilmeleri gerekir. Kaslar küçüldüğü için çizgiler ve kırışıklıklar zamanla daha az şiddetli görünür.

BOTOX® enjeksiyonundan sonra bazı geçici yan etkiler yaşayabilirsiniz. Bunlar şunları içerebilir:

-Çürük: Bu en yaygın yan etkidir ve ortadan kalkar.
-Baş ağrısı: Tipik olarak, bunlar nadirdir ve 24 ila 48 saat içinde sona erer.
-Göz kapağı sarkması: Bu, insanların yalnızca küçük bir yüzdesinde olur ve genellikle 3 hafta içinde geçer. Genellikle BOTOX® hareket ettiğinde olur, bu nedenle tedavi edilen bölgeyi ovalamayın.
-Çarpık gülümseme veya salya akması
-Enjeksiyon bölgesinde hafif ağrı veya şişlik

BOTOX® Kimlere Uygulanmamalıdır?

Hamile, emziren veya nörolojik hastalığı olan kişiler BOTOX® kullanmamalıdır. BOTOX® tüm kırışıklıklar için çalışmadığından önce bir doktora danışın.

İnek sütü proteinine alerjiniz varsa BOTOX® iğnesi yaptırmamalısınız.

Ne yapmalıyım?

Estetik Sorununuzu Bizimle Çözelim. “Royal Life Clinic” olarak Uzman Doktorlarımız ve en iyi sonuçları veren Ekibimiz ile birlikte Sağ Yan Menü veya Alt menüden istediğiniz yöntemi seçiyoruz. Ardından Bir Randevu Alıp Sizi burada bekliyoruz.

15 Yıllık Tecrübemiz ve Ekibimizle Sizin İçin En Uygun Fiyatı ve En Mükemmel Sonucu Sağlıyoruz! Bizim İçin Önemli Olan Sizin Mutluluğunuzdur.

Ayrıca Havalimanına yakın olduğumuz için Havalimanından Transfer+Konaklama+Hizmetimizi Aynı Anda veya Dilediğiniz Zamanda Sizlere Sunmaktayız. Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurup Bize Göndermeniz. Sizinle iletişime geçmek için sabırsızlanıyoruz!

Dilerseniz Hizmetlerimiz hakkında soru sormak için sol üst köşedeki sosyal medya kanalımızdan direkt olarak bize soru sorabilirsiniz.
Şimdi; Siz Bir Randevu Al

Estetik | Ameliyatsız Menü

Ayrıca,“BOTOX® TEDAVİLERİ” hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.

    Royal Life Clinic

    Royal Life Clinic © 2023.​ 2023 WITPUBLICIS.Tüm Hakkı Saklıdır. Kullanım Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası