WORK HOURS | ساعات العمل | Çalışma Saatleri : 08:00 - 21:00 UTC+3

BLEFAROPLASTİ GÖZ KAPAĞI AMELİYATI

Göz kapağı ameliyatı (blefaroplasti) nedir?

Göz kapağı kaldırma veya blefaroplasti, cildi çıkarmak ve göz kapaklarından yağ eklemek veya çıkarmak için yapılan bir prosedürdür. “Göz kapağı kaldırma” terimi yanlış bir adlandırmadır çünkü ameliyat sırasında göz kapağı tam olarak kaldırılmaz.

Üst blefaroplasti ameliyatı, deri ve yağın alınmasına izin vermek için kesiler kullanır. Daha sonra, bir göz kapağı kırışıklığı oluşturmak için cildi bir araya getirmek için ince bir dikiş kullanılır.

Alt göz kapağı ameliyatı, kirpik çizgisinin hemen altında cilt kesileri veya transkonjonktival yaklaşım olarak adlandırılan göz kapağının iç kısmında bir kesi içerebilir. Transkonjonktival yaklaşım, görünür kesiler olmadan göz kapağına erişime izin vererek, bu tekniği yağın alınması veya eklenmesi gereken hastalar için mükemmel hale getirir. Bu yaklaşım, çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için göz kapağı derisinin lazerle yeniden yüzeylenmesi ile birleştirilebilir.

Göz kapağı ameliyatı neden yapılır?

Üst göz kapağındaki fazla deri ve yağ, göz kapağında ağırlık, yaşlılık, şişlik ve bazen üst görüş alanını tıkayabilir. Üst blefaroplasti, fazla deriyi ve yağı çıkarmak için yapılır ve görüş alanını iyileştirebilir.

Asya göz kapağı ameliyatı olarak da adlandırılan çift göz kapağı ameliyatı, üst göz kapağı kırışıklığını oluşturmak veya iyileştirmek için yapılır. Bu tip ameliyatlar Asyalılarda göz kapağının görünümünü “Batılılaştırmak” için yapılır.

Alt blefaroplasti, fazla deriyi çıkarmak ve yağ ekleyerek veya çıkararak göz kapağı konturunu iyileştirmek için yapılabilir. Bazen sarkmayı düzeltmek için göz kapağını sıkmak gerekirken, kırışıklıkları ve cilt dokusunu iyileştirmek için lazer cilt yenileme kullanılabilir.

Kimler göz kapağı ameliyatı için iyi bir adaydır?

Gerçekçi beklentileri olan, sağlığı iyi olan kişiler göz kapağı ameliyatı için uygundur.

Göz kapağı ameliyatına nasıl hazırlanırsınız?

Göz kapağı ameliyatından önce hasta detaylı bir muayeneden geçirilmeli ve blefaroplasti ile işlemle ilgili potansiyel riskler ve faydalar hakkında tartışılmalıdır. Hasta ameliyat öncesi doktorumuzun talimatlarını dikkatli bir şekilde takip etmeli ve ameliyat günü öncesinde ameliyat sonrası talimatları iyice gözden geçirmelidir. Bu, hastanın ameliyattan dönmeden önce ağrı kesici herhangi bir ilacı veya jel paketleri, suni gözyaşı ve gazlı bez gibi gerekli malzemeleri evde almasını sağlayacaktır.

İntravenöz sedasyon veya genel anestezi kullanılıyorsa, tıp doktorumuzun sizi ameliyat için “temizlemesi” için bir fizik muayene gerekebilir.

Göz kapağı ameliyatının iyileşme süresi ne kadardır?

Hastalar genellikle blefaroplastiden sonra kısa bir iyileşme süresine sahiptir. Morluklar ve şişlikler genellikle ameliyattan sonraki gün daha kötü olsa da hızla kaybolmaya başlarlar. İlk 48 saat boyunca, soğuk kompreslerin kullanılması, göz ve yüz çevresindeki morlukları ve şişlikleri büyük ölçüde azaltabilir. Yürüme gibi hafif aktiviteler de iyileşmeyi hızlandıracaktır. İnce bandajlar genellikle kesi bölgelerine yerleştirilir ve birkaç gün içinde çıkarılır, dikişler ise ciltte yaklaşık bir hafta kalabilir. Bazen, çıkarılmasını gerektirmeyen kendi kendini emen dikişler kullanılır.

Çoğu insan, blefaroplastiden yedi ila 10 gün sonra normal aktivitelerine döner. Göz kapağı ameliyatından iki hafta sonra, morarma ve şişliklerin çoğu düzelecektir.

Ne yapmalıyım?

Estetik Sorununuzu Bizimle Çözelim. “Royal Life Clinic” olarak Uzman Doktorlarımız ve en iyi sonuçları veren Ekibimiz ile birlikte Sağ Yan Menü veya Alt menüden istediğiniz yöntemi seçiyoruz. Ardından Bir Randevu Alıp Sizi burada bekliyoruz.

15 Yıllık Tecrübemiz ve Ekibimizle Sizin İçin En Uygun Fiyatı ve En Mükemmel Sonucu Sağlıyoruz! Bizim İçin Önemli Olan Sizin Mutluluğunuzdur.

Ayrıca Havalimanına yakın olduğumuz için Havalimanından Transfer+Konaklama+Hizmetimizi Aynı Anda veya Dilediğiniz Zamanda Sizlere Sunmaktayız. Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurup Bize Göndermeniz. Sizinle iletişime geçmek için sabırsızlanıyoruz!

Dilerseniz Hizmetlerimiz hakkında soru sormak için sol üst köşedeki sosyal medya kanalımızdan direkt olarak bize soru sorabilirsiniz.
Şimdi; Siz Bir Randevu Al

Ayrıca,“BLEFAROPLASTİ GÖZ KAPAĞI AMELİYATI” hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.

    Royal Life Clinic

    Royal Life Clinic © 2023.​ 2023 WITPUBLICIS.Tüm Hakkı Saklıdır. Kullanım Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası